V Plzni vzniká komunitní cyklomapa

# cyklo, granty, mobilita, otevřená výzva, zapojení veřejnosti

Vloženo23. 09. 2014

Text Správce systému

V rámci podnětu programu Pěstuj prostor spadající pod Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 vznikla komunitně spravovaná Cyklomapa Plzně, která si klade za cíl představit zájemcům jak oficiálně značené cyklostezky a cyklotrasy, tak ty neoficiální, které cyklisté využívají při své cestě po Plzni a okolí, aby se vyhnuli rušné dopravě ve městě.

“V Plzni je mnoho cyklistů, ale málo vyhovujících cyklostezek. Proto mě napadlo vytvořit mapu, ve které by cyklisté mohli vzájemně sdílet své osvědčené zkratky a trasy, které jim usnadňují pohyb městem v místech, kde cyklochodník či stezka chybí,” říká Šárka Korunková, autorka podnětu.

Cyklomapa Plzně se tak stává dalším úspěšně realizovaným podnětem z řad veřejnosti, který byl podán v rámci programu Pěstuj prostor, který shromažďuje nápady na drobná vylepšení veřejného prostoru a života v Plzni.

“Základní myšlenkou mapy je její otevřenost, v rámci které mohou vhodné trasy pro cyklisty navrhovat sami cyklisté na základě svých zkušeností,” uvedl Pavel Cvrček, který mapu realizoval, rozdíl od tradičních map, které většinou zohledňují pouze oficiálně značené trasy, případně jednorázově navrženou doplňkovou síť.

“Vnímám Cyklomapu Plzně jako živý objekt, u kterého samotná reakce uživatelů rozhodne, jakou formou bude dále vylepšována,” dodává a zmiňuje, že aktuálně je v plánu přehled problematických míst, vyhledávání tras či offline verze mapy pro mobilní zařízení.

Cyklomapa Plzně je dostupná online na adrese cyklomapa.plzne.cz.

Foto  redjar