Výtápěné lavičky pro bezdomovce v centru Plzně (16)

Autor podnětu

Laco Toušek

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň

Vloženo

12. 11. 2012

Bodů

9

Veřejný prostor je v zimě nepřívětivý v důsledku klimatických podmínek, které znemožňují delší pobyt venku. Na to doplácejí zejména lidé bez domova, kteří nemají, kde jinde by spočinuli. Proto navrhuji zavést v centru Plzně vytápěné lavičky tak, aby pro ně i pro ostatní byl pobyt ve veřejném prostoru příjemnější i v chladném počasí. Obecným problémem je, že architekti, i někteří Plzeňští, jsou vůči marginalizovaným osobám (tj. třeba i Romů) velmi nesnášenlivý, natož aby na ně mysleli při projektování veřejného prostoru, a jejich verbální projevy jsou někdy na hranici či za hranicí zločinu z nenávisti.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Návrh řešení přikládám přílohou. Jedná se o jednoduchou lavičku, jejíž podstavec je tvořen topným tělesem, buď olejovým, nebo na vodu. Druhé řešení by bylo výhodné obzvláště tehdy, pokud by se v Plzni narazilo na teplé termální prameny.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Zajímavý návrh a vydal by jistě nejen na architektonickou, ale i filosofickou debatu o bezdomovectví :) Rád bych zde doplnil odkaz na článek o levných příbytcích do mrazu pro bezdomovce, který jsem nedávno zaznamenal: http://www.novinky.cz/domaci/284410-architekti-vymysleli-pribytky-do-mrazu-pro-bezdomovce.html

Od: Marek Sivák
Datum: 09. 12. 2012 10:12