Obnova travnaté plochy u Masarykova gymnázia (198)

Autor podnětu

Simona Bartošová

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2014-2015

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

11. 09. 2014

Bodů

30

Chtěla bych pomoci zrenovovat poničenou, původně travnatou, plochu vedle Masarykova gymnázia. Před pár lety se totiž opravoval chodník a studenti byli líní přecházet na protější chodník,nebo staveniště obcházet, proto si začali zkracovat cestu do školy přes trávník. Dodnes si takto „šetří kroky“.
Protože jsem příznivcem zelených ploch a zeleně ve městech vůbec, tahle situace mě mrzí a chtěla bych jí změnit. Myslím si,že vtipným nápadem,jak plochu obnovit by se problém vyřešil a snad bychom tak studentům ukázali,že je třeba si zeleně v centru vážit a třeba je i motivovali ke spolupráci, případně dalším projektům.
Dalším důvodem, který mě přiměl zamyslet se nad tímto problémem, je fakt, že jsem ve čtvrtém ročníku (Masarykovo gymnázium) a chtěla jsem po sobě zanechat nějakou viditelnou stopu, práci, na kterou bych byla pyšná. Chci tak poděkovat kantorům mého gymnázia za nádherné roky, které jsem s nimi prožila. Zejména potom paní učitelce výtvarné výchovy, jež mě přiměla přemýšlet nad světem a životem jinak.. (Právě jí poničená plocha mrzí nejvíce)

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Napadá mě vtipná varianta, jak plochu předělat. Na místo vyšlapaného trávníku bych položila kameny, které by mohly být popsány citáty, na kterých se mohou podílet samy žáci. Vytvořili bychom tak alespoň šetrnější variantu provizorního "chodníku".

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

[…] NÁPAD Číslo    Název 191      Zdroj 196      Podchod pro svět 198      Obnova travnaté plochy u Masarykova gymnázia 209      Ze Skvrňan na Domažlickou 210      Kříž u Boleveckého hřbitova […]

Od: Neznámý autor
Datum: 23. 03. 2015 12:11

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

AD trávník kolem Masarykova gymnázia. Rád bych rekultivaci trávníku spojil i se snahou rekultivovat přemýšlení Plzeňanů, pejskařů, kteří tuto široko daleko jedinou travnatou plochu využívají k venčení psích miláčků. Často se stává, že cesta do školy je lemována psími exkrementy. Téma "exkrement", hezky česky ovšem hovno, se dá pojednat velmi tvůrčími, a dokonce i mezipředmětovými vztahy :) Ve škole učím, s autorkou nápadu se kontaktuji a něco vymyslíme, dávám se k dispozici...a myslím si, že nás bude ve škole "MG" určitě více.

Od: Správce
Datum: 30. 10. 2014 05:01

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Moc tomuto projektu fandim,chodim kolem denně do prace,studenti by si mohli konečné uvědomit,ze chodníky jsou k tomu,aby se užívali...

Od: Správce
Datum: 14. 09. 2014 09:11