Soukromý: Lezecká aréna (193)

Autor podnětu

Lenka Kochmanová

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2014-2015

Městský obvod

Celá plzeň, MO Plzeň 3

Vloženo

20. 02. 2014

Bodů

80

Dobrý den,můj návrh se týká sportovního vyžití v Plzni. Nedávno zde vyrostla venkovní stěna tzv. Kobra. Stěna je úžasná, potíž je v tom, že se dá využívat jen za dobrého počasí několik měsíců v roce. Lezectví zažívá v posledních letech velký nárůst příznivců, i v Plzni se rozšiřuje počet lezců velmi rychle. Proto si myslím, že by bylo skvělé dát těmto lidem více prostoru i při nepřízni počasí. V České republice rostou lezeceké arény jako houby po dešti. Příkladem je lezecké centrum v Písku, lezecká centra v Praze, Brně, lezecká aréna v Jirkově u Chomutova. Plzeň má sice menší vnitřní stěny, takovéto prostředí nejen pro lezení, ale i pro kulturní akce a přednášky s touto tématikou v místě, které s lezením přímo souvisí, ale chybí.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

V Písku je toto centrum vystavěné v bývalé tovární hale průmyslové zóny. My tu máme podobnou zónu například na Borských polích. I Škodovy závody možná mohou mít v areálu nějakou nepoužívanou halu, která by mohla posloužit. Případně využít jiných prostor, pro které město nenachází vhodný účel.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Jasne ze tu nic moderniho neni. A proc? Protoze je to v Plzni samy social,co misto zaplaceni vstupu na stenu radsi jde ven na steny zadarmo. Pak se nemuze nikdo divit,ze ani rokac ani lokotka nevypadaji moderne. Nejsou v nich totiz penize. At zije dotacni socialismus ;)

Od: Mirek
Datum: 26. 10. 2016 09:09

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Souhlas! Nejen klasická stěna, ale hodil by se i pořádnej boulder! Nic proti Lokomotivě a Rock&Wallu, ale přeci jen by to chtělo něco modernějšího, ideálně i se šatnami, kde je možné nechat uložené věci, a sprchami. Například oproti Praze (viz http://stenastodulky.cz/) v tomhle směru zaostáváme opravdu o dost!

Od: Fee
Datum: 30. 03. 2016 06:40