Soukromý: Autobusové nádraží u vlakového nádraží (187)

Autor podnětu

N. Novák

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2014-2015

Městský obvod

MO Plzeň 2 - Slovany

Vloženo

05. 02. 2014

Bodů

22

Ve větších městech bývá zvykem spojit největší železniční stanici s autobusovým nádražím. V Plzni většina dálkových autobusů jede po průtahu (Rokycanská, U Prazdroje, Tyršova, Jízdecká, Přemyslova, Skvrňanská, Domažlická), který vede jen kousek od Hlavního vlakového nádraží. Zde jen projedou a pokračují na současné autobusové nádraží. Navíc u vlakového nádraží býval i hlavní dopravní uzel městské hromadné dopravy, který se tam po rekonstrukci Americké ulice zřejmě vrátí. Logicky by v těchto místech mělo být i autobusové nádraží.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Přesun autobusového nádraží k Hlavnímu vlakovému nádraží do prostor před obchodní dům Tesco a do míst po bývalém Domu kultury. Tím by vznikl hlavní dopravní uzel kousek od centra Plzně, kde by se setkávaly vlaky, dálkové autobusové linky i městská hromadná doprava. Současně by bylo možné vytvořit moderní autobusové nádraží místo stávajícího, které už je ostudou města.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Navrhovat autobusové nádraží na nábřeží v centru města je mírně řečeno vražda tohoto prostoru, kde už dávno mohla stát stavba za soukromé peníze, která by značně oživila a vyladila tento prostor v centru, který postupně, vč. zanedbané Americké tř. odumírá. Takto peníze , které by se daly využít na úpravu třeba zpustlého nábřeží od železničních mostů kolem bývalého depa DP k tzv. Městské plovárně (proč asi naši předkové toto nábřeží zregulovali a vydláždili navigaci, která je současné době zarostlá,zpustlá a zahnívající?) bude nutné uhradit investorovi za zmařenou investici. Vskutku super rozhodnutí iniciativních občanů.

Od: Ing. Milan Paleček
Datum: 17. 01. 2017 03:04

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Tak tak, nejspíš se realizuje. Ale někde jsme četli, že jen částečně, že CAN taky zůstane funkční ... což moc nedává smysl. Podle nás by Hlavní autobusové mělo být na Šumavské kvůli přestupům na vlak a zpět a na krajích PLzně by byla "odchytná" autobusová nádražíčka jako je v Praze Zličín. Na Rokycanské (Na Švabinách), od Klatov u příjezdu k přehradě atd. Na to musí ovšem perfektně navazovat MHD, ideálně tramvaj

Od: Mgr. Ondřej Klekner
Datum: 05. 01. 2015 01:14

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Autobusové nádraží vznikne u Šumavské ulice, v části nádraží kde bývalo uhlířství. Bude vlastně napravo od současného nového ústí podchodu z nádraží do Šumavské ulice a v prostoru až k mostu přes nádraží. Již je vyprojektované a mělo by se v několika málo letech začít stavět.

Od: Správce
Datum: 06. 02. 2014 06:54