Soukromý: Kultivace pramenů na Roudné (182)

Autor podnětu

Jaromír Čížek

Kategorie

Hledám podporu pro svůj projekt

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 1

Vloženo

31. 01. 2014

Bodů

23

Současná podoba okolí roudenských pramenů je značně neutěšená. Cihlové stavby samotných pramenů jsou nevzhledně stejně jako jejich blízké okolí. Voda buď odtéká betonovými koryty, nebo tvoří zapáchající bahno. Pokud by v sobě někdo našel motivaci, v tomto jinak malebném zákoutí pod stromy a skálou pobýt, může k tomu využít pouze rozpadajících se laviček. Místo má však potenciál stát se oblíbenou zastávkou při procházkách a výletech. Dále může zatraktivnit alternativní cestu z Lochotína vedoucí kolem starého židovského hřbitova na Roudnou. Prameny vždy tvořily přirozenou zastávku na cestách, nebo jejich cíl. Roudenské prameny mají šanci tento archetyp znovu oživit.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Řešení:
A) vyčištění prostoru
B) kultivace zeleně a odstranění náletů
C) oprava cihlových stavbiček
D) vyčištění koryt, jejich zpevnění a zkrášlení
E) vytvoření zpěvněných pěsích tras
F) umístění kvalitního městského mobiliáře

Tyto body jsou základem pro přeměnu místa, na který může navazovat úvaha o přidání dalších funkcí zpříjemňujících pobyt. Příkladem další takové funkce je mobiliář orientovaný na děti.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

[…] ŽÁDOSTI O UDRŽITELNOST Číslo    Název 49        Slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě 2015 148      Almara překvapení 2015 149      Pokračování projektu Křížky a vetřelci 161      Zastávka v pohybu 182      Kultivace pramenů na Roudné 2 […]

Od: Neznámý autor
Datum: 23. 03. 2015 12:09