Zelená Zastávka (161)

Autor podnětu

Petra Plucnarová

Kategorie

Hledám podporu pro svůj projekt

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

30. 01. 2014

Bodů

47

Záměrem Zelené Zastávky je proměnit nástupiště a prostor kolem nádražní budovy Plzeň – Zastávka (Přeštická 4/1761, Plzeň – Jižní Předměstí) a zpříjemnit tak čekání nejen cestujícím, ale i kolemjdoucím a maminkám s dětmi, které tudy denně prochází cestou na dětské hřiště. Cílem úprav bude estetické zkvalitnění prostoru prostřednictvím originálně řešených květinových truhlíků, laviček a odpadkových košů. Projekt Zelené Zastávky navazuje na námi v letošním roce realizovanou rekonstrukci bývalé nádražní budovy, kde vzniká místo pro tvůrčí činnost v podobě dílny na knižní vazbu, galerie a drobného občerstvení.
Úprava veřejného prostranství bude vznikat za účasti veřejnosti. Před samotnou realizací chceme prezentovat několik návrhů a společně rozhodnout o tom, který z nich budeme za účasti architektů realizovat. Věříme, že kreativní prostředí spolu se Zelenou Zastávkou přinese výrazné společenské oživení celého prostoru a přispěje ke kvalitě života místních obyvatel. Chceme strávit více času v prostředí, kde se společně sázejí rostliny, natírají lavice, vyrábí ptačí budky, sdílí nápady a zážitek z práce na něčem skutečném.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Návrh realizace jsme konzultovali s architektem a odbornicí na zahradničení. Konkrétní nákresy budou předmětem veřejného projednání. Realizace by probíhala mezi dubnem a červencem prostřednictvím veřejných workshopů a dílen.
Celý projekt jsme schopni sami zrealizovat, žádáme o finanční podporu zejména na materiál(substrát, dřevo, spojovací materiál apod.) a na výrobu truhlíků, květníků, laviček, odpadkových košů, stojánku na kolo apod..

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

[…] Almara překvapení 2015 149      Pokračování projektu Křížky a vetřelci 161      Zastávka v pohybu 182      Kultivace pramenů na Roudné […]

Od: Neznámý autor
Datum: 23. 03. 2015 12:13

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Dobrý nápad od lidí, kterým věřím, že to dotahnou do konce. Držím palce a jednoznačně podporuji!

Od: Barbora Motlová
Datum: 13. 02. 2014 08:55