Soukromý: Starý beton nové dřevo

Autor podnětu

Tomáš Král

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 1

Vloženo

20. 06. 2017

Bodů

0

V létě a na podzim roku 2016 jsme společně s Knihovnou Vinice a spolkem Pěstuj prostor realizovali úpravu prostoru před knihovnou. Navrhnuli a společně s truhlářem a několika dobrovolníky jsme využili stávajících betonových konstrukcí jako základ nových laviček, laviček se stoly a překližkovými „knihobudkami“. Prostor jsme doplnili dvěmi dřevěnými konstrukcemi pro zavěšení houpacích sítí. Kolem pískoviště jsme upravili novou terasu. Před knihovnou jsme do chodníku osadili stojany pro čtyři kola. Na podzim bylo vysazeno pět vinných keříků.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Vylepšili jsme jednu část předprostoru dlouhého paneláku v Hodonínské ulici. Trochu překvapivě ani po roce užívání není nový mobiliář moc poničený, zdá se, že obyvatelé prostor respektují a využívají. Navrhujeme pokračovat v úpravě prostoru západním i východním směrem od knihovny ve stejném smyslu, jako jsme začali minulý rok. Využít staré betonové konstrukce laviček, opatřit je novými latěmi ze smrkového dřeva. Některé lavičky by mohly zase mít své stolky. Společný prostor sídliště bude o trochu lepší. Po roce šedé dřevo naznačí, že nejen nová (růžová...) fasáda zlepší prostředí mezi paneláky.

JAK SE ZAPOJÍTE

Máme kompletní dokumentaci již realizovaného mobiliáře. Kontaktujeme truhláře, pomůžeme s organizací realizace tohoto městského nábytku.