Plácek za domem (140)

Autor podnětu

Karel Pánek

Kategorie

Uskutečněme to spolu

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

24. 01. 2014

Bodů

25

Plácek za domem je klasický plácek, na kterém se scházejí domodinci k místnímu venčení mazlíků, sportovnímu vyžití, ale i drobný seniorským setkáním, opékání buřtů, kopání meruny apod..
Můj nápad nabízí řešení vycházející z potřeb místních, zároveň nezatěžující již tak zatížené životní prostředí na Skvrňanech a navíc se příkladně orientuje zajímavým a nově vznikajícím trendem výstavby.
Na místě plácku bych pro potřeby obyvatel vystavil projekt tzv. zemělodi, viz http://www.zemelod.cz/cz/zemelod.html . Jde o stavební projekt využívající odpadu, dešťové vody a jiných přírodních zdrojů k energetické soběstačnosti. V prostorech stavby se základnou cca 150 m2 bych umístil půjčovnu a servis koloběžek, inline bruslí a longboardů. Zároveň by zde bylo drobné informační centrum příslušné městké části a neméně větší občerstvení s prodejem ranních novin a kávy k venčení :). Stavba by také tvořila zázemí pro drobné městské akce, které se zde již jako např. opékání buřtů pořádají(lavičky, elektrické připojení,drobná technika, občerstvení apod..).
Projekt by dále navíc působil svojí technickou a dispoziční stránkou jako reprezentativní stavba pro různá měření a navazující podobné envirnomentální projekty studentů stavebnictví v Plzni a západních čech. Ideálně by zde probíhali občasné exkurze interiéru a podklady z fungující výstavby by sloužili jako další vodítko pro projekty realizující energeticky úsporné, designově zajímavé a k životnímu prostředí šetrné projekty.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Za tímto účelem je vcelku možné se inspirovat již vzniklými stavbami po ČR. Dále bych oslovil dobrovolníky z řad studentů např. SPŠ stavební a UUD v Plzni. Také by bylo možné za účelem vyhotovení projektu oslovit dobrovolné projektanty z firem zabývajících se energeticky úspornými stavbami, firem spravující příslušně potřebný odpad jako sklo, pneumatiky, apod. Po vyhotovení projektu a získání potřebných povolení by došlo na samotné shánění stavebního materiálu na jehož sběru (viz např.lahve) se mohou podílet sami dobrovolníci, ale i obyvatelé městké části.
Samotná výstavba by byla realizována ze zdrojů dobrovolnické práce a za koordinace stavbyvedoucích spolupracující firmy.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Díky za podporu, už se to tu docela roztáčí :D heleďte, pokud tak se můžeme sejít a někde to probrat, tak mi písněte na : karel.panek@centrum.cz a uvidíme, třeba nám s tím opravdu tady odsud někdo pomůže. Hlavní je účel, sehnat místo a fifnance :)

Od: Karel Pánek
Datum: 01. 02. 2014 04:24

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Ahoj, tento nápad mi zaujal, můžeš se mi ozvat na email, rád bych se s tebou potkal.

Od: Správce
Datum: 31. 01. 2014 07:20

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Já se chci taky podílet! Už se o zemělodi dlouho zajímám. Máš nějaké zkušenosti s výstavbou nebo se bude budovat jen podle videí na youtube? Určitě mi dej vědět :)

Od: Správce
Datum: 31. 01. 2014 06:13

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

No super, ozvali se mi další lidi na FB, takže hrr na to což? :) jinak, teď už se potřebujeme jen sejít, dát to dohromady, mít kde a za co postavit, takže EHMK 2015:D

Od: Karel Pánek
Datum: 31. 01. 2014 11:14

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Jestli čas uzrál tak chci být u toho. Email na mě je: martin@peceokrajinu.cz

Od: Martin Horňák
Datum: 30. 01. 2014 07:39

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Osobně vím o celkem zajímavém počtu lidí, které zajímá podobný druh staveb a které bych mohl oslovit. Jak z řad studentů, tak i stavařů a odborníků. Čas právě uzrál :D

Od: Karel Pánek
Datum: 29. 01. 2014 03:57

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Já se chci zapojit třebas =)

Od: Správce
Datum: 26. 01. 2014 06:28

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Obávám se, že na budování tohoto či podobného ještě v Plzni neuzrál čas, nebo se pletu? Zajímalo by mě, kolik lidí by se aktivně zapojilo do budování.

Od: Martin Horňák
Datum: 25. 01. 2014 06:55