Zkulturni Emila (313)

Autor podnětu

Jířa

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

15. 02. 2017

Bodů

0

Park u Centrálního autobusového nádraží je první co vidí turista i Plzeňák při vystoupení z autobusu. A co si budeme povídat. Není to vůbec hezky pohled. Zanedbané porosty, odpadky a bezdomovci. Tento prostor si zaslouží zvelebit. Už proto, že v centru města bychom si měli vážit každé zeleně. V blízkosti parku sídlí také waldorfská základní škola a novocirkusové centrum Cirkulárium. Obě tyto organizace by tyto prostory rádi navštěvovaly se svými žáky, což v současném stavu není možné.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Chtěli bychom parku navrátit důstojný život pomocí kulturních a sportovních akcí. A tím odradit návštěvníky, kteří ho v tuto chvíli vyhledávají kvůli jeho stinné stránce. O tyto akce by se rádi postaraly organizace z okolí (Žongléros Ansámbl, Blízký soused, a další). Již teď si s trochou fantazie můžete v parku představit malé pódium s hledištěm v piknikovém stylu nebo travnatý plácek pro cvičení v příjemném stínu stromů. Není třeba mnoho zásahů. Se správným rozmístění keřů, záhonů a laviček zde vznikne místo, za které by se Plzeňáci, již nemuseli stydět.

JAK SE ZAPOJÍTE

Spolu s návštěvníky centra Cirkulárium přidáme ruce k dílu při realizaci proměny parku a dále se budeme snažit mu v dechnou nový život pořádáním společenských akcí v něm.