Adopce opuštěných truhlíků (289)

Autor podnětu

Pavel Cvrček

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2016-2017

Městský obvod

Celá plzeň

Vloženo

02. 02. 2017

Bodů

9

Na území Plzně se nachází řada betonových truhlíků, které neslouží primárně ke zkrášlení prostoru, ale jako zábrany. Jsou často zarostlé plevelem, slouží jako odpadkové koše a ne k tomu, k čemu byly původně určeny.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Vytipovat vhodné betonové truhlíky na území města a ty nabídnout ve výzvě zájemcům o adopci. Zájemci by se o truhlíky v průběhu roku starali, zajistili výsadbu a údržbu obsahu truhlíku. Truhlíky by byly tvůrčí plochou pro ty, kteří třeba nemají vlastní zahradu. Ve výsledku by vzniklo ve veřejném prostoru několik míst, které budou rázem hezké a upoutají okolí. Udržované truhlíky též mohou pomoci budovat vztah k veřejnému prostoru.

JAK SE ZAPOJÍTE

Vytvoříme platformu pro nabídku truhlíku k adopci, pomocí komunity lidí pomůžeme vytipovat neudržované truhlíky a domluvíme se s městskými institucemi, abychom jednali ve shodě. Oslovíme iniciativy a spolky, které by tato iniciativa mohla zaujmout.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

tyto truhlíky které jsou na parcele 10256/1 bych klidně ponechala a řešila nejen co je uvnitř, ale i kolem truhlíků samotných. Tato parcela, která by měla navodit klidný pocit před vstupem do divadla působí až příliš chaoticky a zanedbale a zasloužilo by si tam vybudovat něco přívětivějšího - nevím ale co přesně a jak.

Od: eL
Datum: 14. 02. 2017 02:30