Okolí OC Luna-místo pro setkávání (283)

Autor podnětu

Jana Holatová

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

13. 01. 2017

Bodů

10

OC Luna je nákupním centrem, kde se schází lidé všech generací z okolního sídliště. Jdou sem nakoupit a v létě na zmrzlinu. Většinou se jedná o lidi z blízkého okolí, kteří přijdou pěšky a potkají zde například své známé a sousedy. V blízkosti jsou také dvě základní školy. Děti jdou často po škole na zmrzku nebo si jdou koupit něco do Billy. V okolí nákupního centra však není místo na sezení. Plácek před vchodem je vskutku nepřívětivé místo s výhledem na parkoviště. Často tam vidím lidi, kteří stojí a povídají si, děti běhají kolem a nemají se jak zabavit.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Umístit před obchodní centrum nějaké prvky na kterých by bylo možné sedět a také prvky, které by místo oživily a zpříjemnily. Nějaké ostrůvky zeleně by tomuto místu také pomohly a mohly by například odclonit parkoviště, které je ohraničeno pouze malýmy retardéry, je to tudíž také nebezpečné, protože tam mohou děti vběhnout. Nabízí se zde umístění stolků a židli, jako to v loňském roce realizovala Praha a již několik let realizuje New York.

PŘILOŽENÉ SOUBORY

JAK SE ZAPOJÍTE

Jsem ochotná se zapojit do zvelebení místa a přiložit ruku k dílu. Nabízím pomoc se sháněním materiálu a organizační výpomoc.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Změna by potřebovala nejen venku,ale i uvnitř.Držím palce :D

Od: Lucie Travova
Datum: 14. 01. 2017 06:55