kavárna s půjčovnou loděk (111)

Autor podnětu

Barbora Motlová

Kategorie

Hledám podporu pro svůj projekt

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

08. 01. 2014

Bodů

151

Dobrý den. Mám sen postavit ekokavárnu s půjčovnou loděk někde u papírny. Náš ideální sen je vybudovat prosklenou kavárnu na zapomenutých mostních pilířích od papírny směrem do Doudlevec. Měla by částečně prosklenou podlahu a vůbec by byla celá velmi skleněná a místo, které už dnes je pomněrně živé, by podle mě ještě získalo. Kromě toho si myslím, že v této lokalitě by vůbec bylo skvělé vybudovat síť kaváren a odpočívacích mol s půjčovnami loděk, jelikož jsou zde opravdu krásná místa a zároveň je to kousek od centra. Zatím to tady spíš čím dál víc osidlují bozdomovci, což nám připadá dost škoda.
Projekt by to byl jistě nákladný. My máme v tuto chvíli jen asi půl milionu, kterou bychom ale do projektu byli ochotni investovat. Pokud by projekt zrealizoval někdo jiný, byli bychom také spokojeni. Přijde nám prostě škoda, že je prostor říčních břehů nevyužit.
Zdravím Barbora Motlová

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Právě kvůli povodním bychom byli rádi, kdyby kavárna mohla spočinout na těch zapomenutých kamenných pilířích. Všichni architekti by v tomhle případě jako o život řešili statiku a veleli by zbourat a postavit nové a s tím mám zase já osobně velký problém. Každopádně kavárna by měla mít tvar proskleného mostu. Čili velmi nákladná sranda. Varianta B je kavárna-houseboat. Všude v říčních městech jsme jich viděli spoustu a tady není ani jeden.

Od: Barbora Motlová
Datum: 07. 02. 2014 09:02

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Mně se projekt taky moc líbí, sním o takové kavárně už dlouho. Ještě by tam měla být akvária a v nich sladkovodní rybičky! Ale. Kromě finančních nároků má takový projekt jeden základní problém: rychlý nástup povodňové vlny na Radbuze. Povodí Vltavy udělá snům rychlý konec, bojím se.

Od: Správce
Datum: 06. 02. 2014 10:57

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Projekt mi přijde skvělý. Je možné vidět někde další jeho vizualizace (další domky / kavárny), zejména by mne zajímala ta na pilířích s prosklenou podlahou - pokud by to bylo opravdu nad řekou, pak je to geniápní! Zde dostupná stavba mne velmi zaujala, připomíná mi loď v korunách stromů.

PS: Zmínku o osidlování lokality bezdomovci neberu jako rýpanec, pouze jako konstatování. Sama tudy chodím a břehy jsou, zejména létě, skutečně osídleny lidmi, ketří nemají kam jinam jít. Je to lologické - místo je blízko centra a zároveň je tak nějak stranou ruchu. Klidně by jedna z půjčoven mohla mít i zařízen věnující se stoupajícímu mnežství lidí bez střechy nad hlavou, nšjaké nízkoprahové centrum, v zimě výdejnu polévky zdarma… proč ne.

Tak na závěr: představa oživení a osídlení břeh řeky na trase Ježíšek / papírne - Doudlevce mi přijde jako velice logický a přínosný krok, který zatraktivní každodenní Plzeň pro její obyvatelei návštěvníky.

Od: Správce
Datum: 05. 02. 2014 12:09

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Takový pěkný projekt, navíc eko a s lodičkami... Ovšem rýpnutí do bezdomovců si neodpustíte. Škoda.

Od: Správce
Datum: 23. 01. 2014 06:29