Psí hřiště (259)

Autor podnětu

Pajinka10

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2015-2016

Městský obvod

Celá plzeň, MO Plzeň 1

Vloženo

24. 02. 2016

Bodů

351

Tento podnět bych chtěla zaměřit na naše čtyřnohé miláčky. Dnes má pejsky stále víc a víc lidí a městské zeleně stále ubývá. Když už za zelení dojíždět tak proč ne na nějaké pěkné hřiště pro pejsky? Taková hřiště fungují nejen po celém světě, ale už i v Praze na Letné. Jedná se o oplocený kousek zeleně s různými prolézačkami, překážkami a pod.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Navrhuji zřídit oplocené hřiště pro pejsky s nějakými těmi překážkami a prolézačkami. Je škoda, že v Plzni něco takového ještě nemáme. Vždyť kolik hřišť s posilovacími stroji po Plzni v poslední době vzniklo, neměli bychom zapomínat ani na naše čtyřnohé miláčky, kteří se také čas od času potřebují pořádně protáhnout. Osobně si myslím, že takové hřiště by uvítalo mnoho páníčků. Místo pro hřiště jsem vybrala nevyužitý plácek u Jezírka na Lochotíně, ale určitě by se dalo udělat kdekoliv. Doufám tedy, že se v budoucnu pejskaři dočkají svého hřiště ať už díky tomuto projektu či nikoliv. :)

JAK SE ZAPOJÍTE

Zapojím se tak, že ráda pomůžu při výstavbě hřiště a společně s přítelem uděláme i nějakou tu překážku do hřiště.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

I já zvedám ruku pro nějaký prostor pro psy. Taktéž zastávám názor, že není problém ve velikosti, ale výcviku a socializaci psa. Bohužel socializace není příliš možná, protože volně pobíhající pes je trnem v oku jiným lidem. Oplocených dětských hřišť je plno. Také v současných horkých dnech bych za čtyřnožce prosila o toleranci koupání v rybnících. Nebo tedy vyhrazených míst u vody, kde i pes smí smočit tělo. V Plzni je tendence zastavět každý kousek zelené či volné plochy, kdy už konečně vezmeme rozum do hrsti a zeleň budeme rozšiřovat nejen pro nás lidi, ale i psí kámoše a v neposlední řadě hlavně pro prospěch celkového ekosystému. Kde se má zadržovat voda, když betonujeme, kde se živit hmyz apd.

Od: Martina
Datum: 06. 06. 2019 10:13

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Dovolím si nesouhlasit s problémem pobytu v parku velkých a malých psů... můj pes, který je rozhodně v kategorii větších psů (Zlatý retrívr) si rád hraje s malým pejskem.. to není žádný problém. Problém je spíše ve výcviku psů, který bývá nedostatečný. Nicméně pejsci si spolu hrají běžně a o velikosti to určitě není. Bylo by skvělé mít místo kde se nemusím bát, že mi pes uteče pod auto pokud uvidí kočku. A kde mi nebude zle vyčítáno, že je to prostor pro děti.

Od: Olí
Datum: 30. 01. 2018 09:22

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Myslim, ze by se psi hriste mohlo zridit i na Lochotine, kde je o nej i vetsi zajem. A treba v prostorech byvaleho bmx.

Od: Srna
Datum: 21. 10. 2016 05:55

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

http://relax.lidovky.cz/v-pardubicich-bude-druhy-park-pro-psy-dsy-/domaci-mazlicci.aspx?c=A161006_112103_domaci-mazlicci_ape

Od: Srna
Datum: 21. 10. 2016 05:53

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Super věc,moc to v Plzni chybí.Kdybych mohla s čímkoli pomoct-ráda se zapojím.Jen místo u jezírka není dobrá volba,v létě je tam plno lidí, dětí.Snad by nám město nabídlo jiný nevyužitý pozemek kde by se hřiště dalo udělat

Od: Pavlína Rusnáková
Datum: 30. 03. 2016 06:57

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Výborná věc, pejskove se vylitaji , seznámí, panicci pokecaji a navážou přátelské vztahy a všichni budou OK.

Od: Dana Vojikova
Datum: 25. 02. 2016 06:26

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Ještě jsem zapomněla dodat, že lokalita Lochotín nebo okolí vodárny, kde je celkem klid, např. v nových bytových domech u vodárny má skoro každý pejska tak by to pro majitele psů byla velká úleva. A dopravní dostupnost je též skvělá a kdo by chtěl přijet autem dá se i krásně zaparkovat na parkovišti u jacht klubu a procházkou dojít na hřiště, dále tramvaj i autobus funguje v blízkosti suprově.

Od: diki283
Datum: 25. 02. 2016 01:50

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Naprosto skvělý nápad. Přesně to v Plzni chybí a hlavně by to mohlo být pro psy, kteří na volno utíkají když bude pozemek oplocený není problém nechat krásně a bez starostí proběhnout nekonfliktního psa. Každý vzorný páníček ví co jeho pes může a co ne. Pokud by pes dostal tři napomenutí měl by pak smůlu a možná za nějakou dobu pokud by se vycvičil pokud by si s ním dal majitel práci a nebyly by s pejskem opět problémy mohl by znovu psí hřiště navštěvovat. Opravdu by psí hřiště byla skvělá věc. Plno lidí nepejskařú je vůči pejskařúm bezohledných. Např. když jdu se psem okolo rodinky s křičícím a běžícím dítětem po chodníku tak dítě nezklidní ani nevezmou za ruku a ještě bych chtěla asi moc když bych chtěla jít normálně po chodníku a né si kvůli nim třeba vlézt do bláta jen, aby oni poklidně prošli. Prostě máš psa tak uhni a hlídej si ho. Ale, že dítě se žene s křikem proti cizímu psovi středem chodníku to je ok. 😬

Od: diki283
Datum: 25. 02. 2016 01:41

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Báječný nápad. Nedávno otvírali psí hřiště v Chomutově. Viděla jsem fotky na FB a tiše záviděla. V tomto případě bych totiž plně chápala poplatek za psa - platím a také za to očekávám, nějaké možnosti a ne jen zákazy, kam všude nesmím se psem a nedej bože ho nechat proběhnou bez vodítka.

Od: kluciasek@seznam.cz seznam
Datum: 25. 02. 2016 09:01

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Souhlasím na 100% přesně něco takového tu chybí! Z celé Plzně ubývá prostoru kam může jít člověk v klidu s pejskama a i na těch se vyskytují cyklisté a rodiče s dětmi v kočárcích. Takže majitel stejně psa jen drží na krátko a nebo ho neustále okřikuje a přivolává. Bydleli jsme s manželem na Slovanech a chodili venčit k řece kde není - tak jako u většiny řek - volné pobíhání psů ještě zakázáno. Kvůli výše zmíněným problémům se pejsci stejně neproběhli a když jsme dorazili k louce pod Liliovou ulicí pouštěli si tam děti z okolí draka, nebo po sobě stříleli z luku. Patříme mezi zodpovědné majitele co po psech sbírají exkrementy, ale za své dva tisíce ročně je nám pouze ubírán prostor a po stojanech s pytlíky nebo větším množství odpadkových košů si můžeme nechat jen zdát. Takže bych uvítala, kdyby tu byl koutek kde jsou pro změnu psi vítáni a je to pouze jejich prostor a ne dětské hřiště, které protíná cyklostezka.

Od: ScarlettCZ
Datum: 25. 02. 2016 08:29