Revitalizace křižovatky u vlakového nádraží/Tesca (252)

Autor podnětu

František Jílek

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2015-2016

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

17. 02. 2016

Bodů

3

Dobrý den,
dlouhou dobu nosím v hlavě vizi pro revitalizaci některých dopravních uzlů. Rád bych se o ni podělil s lidmi, kteří se o veřejný prostor zajímají, i když je to vše, jen ne drobný projekt.
Jedna se o to, zrevitalizovat křižovatku u vlakového nádraží/Tesca. Lidi byli nuceni lézt pod zem, teď už zase chodí i horem. Má to logiku, protože pod zemí by měla jezdit auta. Celý prostor by tim získal úplně jiný rozměr, stanice MHD by mohli být blízko sebe a blízko nádraží, mohla by tam být zeleň i nějaké menší budovy. Díra v zemi už tam je, stačí ji upravit a smysluplně využít.
Stejný princip by se dal použít i jinde.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Viz Popis podnětu

JAK SE ZAPOJÍTE

Vzhledem k náročnosti tak, jak mi mé schopnosti umožní.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Dobrý den, děkuji za komentáře na které bych chtěl reagovat. Plus bych přidal jeden podnět pro pěstuji prostor. Jak zde bylo řečeno, o podobném řešení se uvažovalo již za socialismu, Ale bylo považováno za příliš nákladné. Jsem přesvědčen že pokud se na to podíváme z dlouhodobého hlediska tak žádné řešení nebo přinese takový poměr totální změny kvality prostoru vůči vynaloženým nákladům jako je odvedení automobilové dopravy pod zem a ponechání povrchu pro městskou hromadnou dopravu a chodce. Sblížení zastávek MHD, zkrácení přestupu, možnost vybudovat parkovou úpravou nebo zde postavit budovy, lepší dostupnost vlakového nádraží a řada dalších aspektů které ani nedovedu třeba objevit, jsou mnohem důležitější než náklady které by toto řešení stál. A vidím v zde roli pro Iniciativu pěstují prostor, která by mohla provést s obšírně šetření nebo průzkum mezi občany plzně a nebo všemi kteří tento prostor používají protože ho nepoužívají jenom obyvatele plzně, a zjistit jakému řešení je občané dali přednost. Vzhledem k tomu, jak dopadl prostor po bývalém domu kultury na nábřeží, by celý tento prostor mohl získat úplně novou kvalitu.

Od: František Jílek
Datum: 27. 08. 2016 04:37

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Nás (Živá Plzeň) zas napadlo použít stávající džuznu :-) jako parkovací prostor pod zemí, auta v takovým množství, co tam jezdí, by tam neměla být vůbec. Sirková by se měla vrátit a MHD by opět jezdila Nádražní, nakonec lidi tasm stejně vylézají z podchodu od vlaku, takžetramvaje tam, kde byly, by byly ideální

Od: Mgr. Ondřej Klekner
Datum: 03. 03. 2016 07:50