Tančírna (77)

Autor podnětu

Kamila Jůzlová

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 1

Vloženo

28. 02. 2013

Bodů

9

Kdo občas prochází pod klenbou kaštanů v Kopeckého sadech nemůže minout směs tónů linoucích se z otevřených oken plzeňské konzervatoře. Občas tak může člověk kolem protančit v rytmu valčíku, jindy projít za zvuků pochodového marše. Hudba mění nejen náladu, ale i veřejný prostor.
Nápadem, jak dostat hudbu do ulic, je instalace prostého přenosného dřevěného PODIA. Překvapivě ale ne pro hudebníky, ale pro ty, kteří by si na živou hudbu rádi venku zatančili. S hudbou se tak dostane do města i tanec, pohyb, radost… tedy čtyři v jednom a ještě víc.
Podium by mohlo být pro začátek umístěno právě v Kopeckého sadech, o příležitostnou hudbu by se mohla starat již zmiňovaná konzervatoř nebo ZUŠ či sami hudebníci, které by projekt oslovil. O žíznivé či hladové tanečníky a kolemjdoucí pak již stávající kavárny.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Podium by bylo lehce odmontovatelné, skladné a možné převozu do kterékoli jiné části města pro případnou další akci v městském prostoru.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Kdyby se tento návrh doplnil nějakým malým podiem v sadovém okruhu, kde by po stylu lázeňských měst mohla hrát například každou neděli nějaká živá muzika k poslechu, tanci a korsování..bylo by to dokonalé...

Od: Správce
Datum: 11. 01. 2014 11:22

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

ta vize je krásná ..ještě bych t viděl nanějaký nápad, jak lidi popostrčit ....samovolný tanec se dnes spíš omezuje na zfetované lidičky, než že by toho byli schopni spontánní občané ...tím tenhle návrh neshazuju, jen jak překonat ztracenou spontánnost, aby se tohle míst stalo příjemným a oblíbeným, náípad jistě chvályhodný

Od: Mgr. Ondřej Klekner
Datum: 01. 03. 2013 11:07