Soukromý: Schody do vody (76)

Autor podnětu

Bc. Martin Mareš

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň, MO Plzeň 3

Vloženo

28. 02. 2013

Bodů

22

Kvalitnější veřejný prostor
by byl v místě spouštěcím elementem pro pozdější rozvoj celé lokality. Místo, Papírenská lávka, je známo snad každému plzeňákovi. Je tu cítit silná historie na obou březích Radbůzy. Papírna + Cukrovar. A zároveň okouzlující krajina jdoucí od Doudlevec k mostu Milénia. Toto místo má větší potenciál, než by se zdálo. Vede tudy pěší zkratka mezi dvěma částmi Plzně. Bory (Jižní Předměstí) a Slovany. Ta se protíná s řekou a krajinou, která řeku obklopuje. Tuto zkratku, si myslím, budou lidé i kdyby okolí vypadalo jakkoliv hrozně. Je jen na městu, investorech a hlavně na lidech samotných, jak s daným místem naloží. Silueta Papírny místu v současnosti spíše ubližuje. Proč si místo nezformovat k lepšímu obrazu svému a nevyužít ho se vším, co nám nabízí? Variant se nabízí hned několik. Jsou rozděleny podle náročnosti.
Jednoduché schody mohou změnit celou situaci a pomoci lidem si místo opravdu užít. V místě chybí lavičky. Nabízí se sednout si na zem a nechat na sebe svítit slunko, ke kterému je tento úsek břehu přímo přikloněn. Jenže to by zde nesměly být neukáznění pejskaři …4 psí výkaly / m2… to už je slušná nadílka. Schodiště, které by zde kopírovalo profil spádu terénu nijak nevadí průtoku vody v korytu, pokud by se hladina řeky jakkoliv zvedla. Vytvářelo by vyčleněný prostor pro odpočinek a nebo snad i ještě něco víc? Lidé jsou skvělí. Dokážou nás někdy velmi příjemně překvapit, jak jsou nápadití. Stačí tedy jednoduchá věc. Schodiště. Stejně jako Lavička, nebo Molo.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Jsem rozhodnut se podílet na jakémkoliv stupni přípravy tohoto prostoro-tvorného zásahu. Plánování, kreslení, styky s úřady i realizace na místě s lopatou v ruce. Pro mě samotného by to byl neocenitelný přínos.
Brožura ke stažení zde (bylo nutno uploadovat verzi s menším rozlišením)
Zde plná kvalita
leteckaposta.cz/769408847