Zkoušky veřejného varovného systému – siréna jako při náletu (47)

Autor podnětu

Věra Drobečková

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň

Vloženo

24. 02. 2013

Bodů

5

Každou první středu v měsíci ve 12 hodin se rozezvučí nepříjemné sirény všude po městě a okolí. Kdyby se něco dělo je nesmyslem, že ta siréna plaší lidi – píská dost dlouho – 2 minuty a to je taky ztracený čas, protože člověk neví co se děje a nemůže hned reagovat. Cizince to děsí také a navíc ti se ani význam nedozví, protože se hlásí jen česky.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Navrhuji, zkoušet tento systém jiným způsobem ne sirénou. A zkoušet obecní rozhlas při kulturních akcích a vysílat tam hudbu. Hromadný poslech hudby ve městě lidi zbližuje a dělá příjemnou atmosféru.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Zkouška sirén není plzeňská, ale celostátní, tudíž si nestěžujte v Plzni, ale u státu :)

Od: Správce
Datum: 06. 02. 2014 07:06

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Vemi "pěkný" návrh, několik minut zvuku sirén nahradíme zvukem např. heavy metalu. V Plzni je hluku už dostatek, není třeba vyrábět další!

Od: Správce
Datum: 14. 11. 2013 01:39

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Toto mi přijde také nelogické. Když už je potřeba sirény zkoušet, tak zahlásím předem, že bude zkouška sirén (nejlépe i v angličtině) a poté je až spustím. A zahlásím třeba i po, že to byla zkouška. Člověka neznalého, natož cizince, to může dost vyděsit.

Od: Radek Průša
Datum: 27. 08. 2013 07:56

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Moderní elektronické sirény jsou bezesporu velmi spolehlivá zařízení a jejich poruchovost je minimální. V České republice je ale v současné době většina sirén elektrických, tedy na principu otáčivého rotoru. Pravidelné zkoušky sirén jsou nutné nejen pro odhalení již vzniklé závady, ale také preventivně, kdy zamezí zareznutí rotoru.

Od: Správce
Datum: 27. 02. 2013 09:52