Vylepšení zastávek MHD – stín, čistota, zvětšení (46)

Autor podnětu

Věra Drobečková

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň

Vloženo

24. 02. 2013

Bodů

14

Zastávky MHD přestože jsou poměrně nové, jsou již nyní často opravené, vysklené, nebo pokreslené sprejery. Materiál zastávek, sklo nebo umělá hmota jsou čiré a lákají proto k pokreslení. Dosavadní stav není estetický a přitom tam většina Plzeňanů tráví mnoho času.
Bohužel jsou i prostorově malé a když prší, tak se tam vejde málo lidí a když svítí slunce, tak tam to sklo nedělá stín a je tam horko jako ve skleníku. Lavičky pod střechou jsou špinavé. Nepěkně působí i dráty v zábradlí, jsou jako ohrada pro dobytek.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Vymalovat zastávky tématicky podle názvu zastávky nebo podle současného nebo historického využití místa v okolí. Návrh malby ve spolupráci s malíři – výhodou je průsvitný materiál, který by se mohl využít pro hru barev jako okna v kostele. Realizace malby za spolupráce dobrovolníků z řad občanů.
Estetickým uměleckým pomalováním zastávek by se průhledné a průsvitné sklo zatemnilo a dělalo by větší stín. Zastávka by se stala relaxačním místem při čekání na spoj MHD.
Předešlo by se kolapsům z horka a ze slunečního svitu.
Předešlo by se dalšímu ničení zastávky. Stíny z reklam na zastávce v létě nestačí.
Na lavičky pod střechou neprší a proto nejsou omývané deštěm a zůstavají tam nečistoty po bezdomovcích nebo opilých lidech. Měly by se pravidelně čistit. Dráty v zábradlí bych vyměnila za tyče, nebo ty dráty doplnila esteticky jiným drátem formou drátěného obrazu, pokud možno barevného. Ta šeď sloupů a drátů je stejná jako chodníku a starých budov.