Přechod pro chodce, který nejde přejít (204)

Autor podnětu

Pavel Cvrček

Kategorie

Mám nápad

Ročník

2014-2015

Městský obvod

MO Plzeň 3

Vloženo

06. 12. 2014

Bodů

31

V Sadech Pětatřicátníků je přechod pro pěší u hlavní pošty ve směru k Novému divadlu. Pokud jdete normální frekvencí chůze, nemáte prakticky možnost přejít tento přechod na zelenou a dost často jste ještě na přechodu, když už auta dostávají zelenou. Zejména pro starší lidi je tento přechod hodně problematický.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Prodloužit délku "zeleného intervalu", aby šlo silnici bezpečně přejít. Pro začátku alespoň mimo dopravní špičku.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Dokud bude přístup Správy veřejného statku k dopravě v Plzni ve stylu: - Vše pro auta, chodci jsou na obtíž. - Přechody pro chodce je třeba rušit a nikoliv zřizovat ...tak tady můžeme diskutovat a dávat podměty jak chceme...Ing. VOHRADSKÝ vám stejně vždy vysvětlí proč to nejde!

Od: jan vodicka
Datum: 22. 03. 2016 02:54

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Připojuji se k návrhu na prodloužení zeleného signálu, protože křižovatku opravdu nejde přejít. Na odbočení k Plaze auta minimálně 2x za interval zelené jedou, chodci stojí. Nebylo by bývalo lepší vybudovat na tak rušné a pro chodce nebezpečné křižovatce podchod? I když jeden z největších v Plzni - u hlavního nádraží - není v současnosti využíván, tady by se býval asi vyplatil! Pokud bude centrum Plzně dopravní tepnou, chodci budou v zajetí provozu aut a prodloužení "zelené" aspoň trochu pomůže ...

Od: Jitka Janečková
Datum: 14. 01. 2016 08:24

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

IMHO Pokud chodec vkročí na přechod na zelený signál, má právo přejít na druhou stranu i v době, kdy dojde k přepnutí na červený signál, a řidiči či cyklisté by mu měli dát přednost a umožnit dokončení přecházení. Tzn. že doba trvání zelené je doba, po kterou se může do přechodu vcházet, nikoliv doba, po kterou se má přecházení i dokončit. Pokud by došlo k prodloužení doby zelené, dalo by se vcházet i později a odpovídajícím způsobem by se musela opozdit i doba spuštění zelené pro automobily. Křižovatka u hlavní pošty patří mezi vysoce optimalizované, tj. je už v návrhu počítáno s tím, že zatímco chodci docházejí např. k poště, vyjíždí již auta z Palackého náměstí. Návrh zcela odmítnout nebo změnit na zpoždění zelených pro cyklisty a řidiče.

Od: AHA
Datum: 25. 02. 2015 03:26

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

připojuji se k návrhu prodloužení intervalu pro chodce. stávající interval je pro sprintéry, nikoli pro lidi !!

Od: Jan Svoboda
Datum: 17. 02. 2015 01:11

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

další podobný u Plazy

Od: Josef Vančura
Datum: 20. 01. 2015 05:02

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Jako vždy - město je budováno pro používání auty, ne lidmi v "pěším stavu".

Od: Mgr. Ondřej Klekner
Datum: 05. 01. 2015 12:55