Zvelebení planiny „Na májce“ s vyhlídkou

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Jiří Hanousek

Vloženo

15. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 4

2 body

Jedná se o vyvýšené místo s výhledem na obec Bukovec a lesní rezervaci Háj na protějším břehu řeky Berounky. Místo je často navštěvované místními obyvateli i turisty. Probíhá zde stavění máje, den sousedů i další oslavy. Na planině je ohniště a několik pochroumaných ručně vyrobených laviček. Na opečení buřta při turistické procházce to stačí. Pro uspořádání akce pro více lidí je nutno na místě postavit provizorní přístřešek, dopravit lavičky a stoly, natáhnout kabel el. atd.
Členové spolku Náš Bukovec z.s. se zde v posledních letech účastní několika akcí ročně a i mimo toho místo udržují. Nezbytné zázemí většinou tvoří lehký stan, nebo přístřešek o rozměru cca 4 m x 4 m, který tvoří napnutá lana mezi stromy a přehozená lehká plachta. Lavičky se stoly jsou doneseny, palivové dřevo na vatru také. Po akci je prostor uklizen.

Návrh autora podnětu

Pravidelné akce ukazují, že oblíbené místo má potenciál i do budoucna. Spolek by rád na okraj planiny umístil 2-3 informační cedule s informacemi pro turisty a návštěvníky o okolí Bukovce, možná i s mapou nedalekých míst, která stojí za návštěvu a která lze jinak obtížně najít. Nosná konstrukce cedulí by měla být dostatečně robustní, aby k ní bylo možné přidělat mobilní přístřešek atraktivnějšího tvaru a větší než jsou malé mobilní stany z hypermarketu. Vhodná by byla například kombinace materiálů akátové dřevo, hliníkové trubky, pevná barevná plachta s oky. Na místě by byl vhodný také koš na odpadky a vyčleněné místo pro mobilní WC. Úpravu by si zasloužilo i ohniště, možná s osazením pevného grilu jako nacházíme v cizině na podobných místech a v parcích. Lavičky by měli být jednoduché a bytelné konstrukce. Místo by zasloužilo i úpravu dřevin. Dle pamětníků zde býval ještě nedávno krásný výhled do údolí, dnes zastíněný vzrostlými stromy na svazích.

Zapojení autora do realizace

Za spolek jsme připraveni pomoci s realizací projektu manuální prací, zajištěním občerstvení, obstaráním zámečníka a truhláře. O místo bychom pečovali dlouhodobě.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+