Vylepšení zastávek MHD – stín, čistota, zvětšení

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Věra Drobečková

Vloženo

24. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň

14 bodů

Zastávky MHD přestože jsou poměrně nové, jsou již nyní často opravené, vysklené, nebo pokreslené sprejery. Materiál zastávek, sklo nebo umělá hmota jsou čiré a lákají proto k pokreslení. Dosavadní stav není estetický a přitom tam většina Plzeňanů tráví mnoho času.
Bohužel jsou i prostorově malé a když prší, tak se tam vejde málo lidí a když svítí slunce, tak tam to sklo nedělá stín a je tam horko jako ve skleníku. Lavičky pod střechou jsou špinavé. Nepěkně působí i dráty v zábradlí, jsou jako ohrada pro dobytek.

Návrh autora podnětu

Vymalovat zastávky tématicky podle názvu zastávky nebo podle současného nebo historického využití místa v okolí. Návrh malby ve spolupráci s malíři – výhodou je průsvitný materiál, který by se mohl využít pro hru barev jako okna v kostele. Realizace malby za spolupráce dobrovolníků z řad občanů.
Estetickým uměleckým pomalováním zastávek by se průhledné a průsvitné sklo zatemnilo a dělalo by větší stín. Zastávka by se stala relaxačním místem při čekání na spoj MHD.
Předešlo by se kolapsům z horka a ze slunečního svitu.
Předešlo by se dalšímu ničení zastávky. Stíny z reklam na zastávce v létě nestačí.
Na lavičky pod střechou neprší a proto nejsou omývané deštěm a zůstavají tam nečistoty po bezdomovcích nebo opilých lidech. Měly by se pravidelně čistit. Dráty v zábradlí bych vyměnila za tyče, nebo ty dráty doplnila esteticky jiným drátem formou drátěného obrazu, pokud možno barevného. Ta šeď sloupů a drátů je stejná jako chodníku a starých budov.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+