Veřejný prostor se nepěstuje

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Sedláček

Vloženo

24. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

Celá plzeň

11 bodů

Vážení, ustupte od přihlouplých nápadů na degeneraci veřejného prostoru ve městě Plzni (jako se tomu děje kupříkladu v Praze ze strany omezené skupiny tzv. aktivistů). Hodláte pěstovat veřejný prostor? Likvidujte tedy bordel nejen při vnitřním městě, ale i na periferiích, opravujte chodníky a komunikace, na náměstí vysaďte pár stromů, které skutečně oživí chladně strohé centrum města, koncipujte standardy územního plánování ve prospěch občanů a méně ve prospěch drancujících podnikavců včetně tzv. developerů, všímejte si městské architektury a symboliky (plastiky) městských domů, regulujte elektromagnetickou radiaci typu WiFi sítí, nikoliv její rozšiřování. Nebraňte se toleranci individuální automobilové dopravy, však si povšimněte, jak úředníci a zastupitelé města využívání (skutečně nevzhledného) parkoviště na centrálním náměstí, ale občanstvu či podnikatelům je zde tendence omezování automobilové dostupnosti vnitřního města (jistě, máme parkovací betonové obludárium). Oživování veřejného prostoru je z pohledu MMP vnímáno především v režimu zpoplatňování veřejného prostoru nebo jeho „ztajtrilzování“ směšnými elementy (od počmáraných laviček počínaje, přes výstavní extravaganci o ničem, po Světovar konče).

Návrh autora podnětu

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Ing. Milan Paleček

17. 01. 2017 | 03:41 |

Konečně jeden rozumný názor. Je to úplně jednoduché - zastavět spoustu proluk a obnovit pouze to, co bylo již našimi předky před válkou zbudované, zanedbané a zdegradované komunistickým režimem, zřejmě jako místo obětované, bez investic. Nevymýšlet umělecké chiméry v kopřivách pustin, kterými se to v Plzni jenom hemží.

od: Martin Horňák

25. 01. 2014 | 06:58 |

Tuším odkud vane vítr pana Sedláčka :) . Na jednu stranu jsou peníze za podobný aktivity vyhozený, ale na druhou stranu, někdy stačí málo a hnou se ledy.

Dejte recept jak udělat z nehezkých míst místa hezká?

Je třeba konat, když už mluvíme.

od: Správce

24. 01. 2014 | 08:06 |

Musím souhlasit. Okrajové části města jsou nechány napospas. Peníze se cpou do naprosto nepotřebných věcí. Ale že se z některých míst stal ráj nepřizpůsobivých občanů,pasáků apd. To nikoho netrápí .... HANBA!!!!!

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

Komentář



Google+