Umění místo kontejnerů po cestě k nádraží

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Vojtěch Kouba

Vloženo

18. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

18 bodů

Aktuální podnět: leden 2014. Křižovatka u nádraží se výrazně mění, vznikla nová pozemní cesta od stanice tramvaje do Šumavské ulice a k novému podchodu na nádraží. Chodci si na ni rychle zvykají, je zřejmé, že i Plzeň se odklání od trendu oddělování jednotlivých složek dopravy a volí jednoduchá a funkční řešení. Budoucnost jistě vyřeší i „tunel hrůzy“ po cestě na nádraží…a třeba dojde i na zasypání celého zbytečného podchodu, nazývaného „jediná plzeňská stanice metra“. Jenže tady by chtělo rychle jednat – pozemní cesta do Šumavské ulice je volná, chodí po ní tisíce lidí denně, zatím je ale všude beton a v pohledově dominantní poloze – dva kontejnery.

Návrh autora podnětu

Místo kontejnerů umění! Třeba jen na pár let! Je zřejmé, že současná úprava celého prostoru je provizorní. Jenže provizorium u nás trvá někdy desetiletí. Díky přístřešku z 90. let na tohle místo neprší. Kam jinam umístit objekt, sochu, umění ve veřejném prostoru? Mohla by FUD vyhlásit studentskou soutěž na provizorní instalaci? Anebo dokonce město? Jak se k instalacím staví EHMK? V tomhle případě nejde o nic velkého, jen o malé příjemné doplnění zatím odporné křižovatky! Pokud to nejde oficiálně, ujal by se toho někdo neoficiálně? Pokud ne umění, mohl by na tomto místě stát alespoň plakátovací tubus? Ale plakátů máme dost, umění nám chybí!
(Do budoucna by samozřejmě bylo ideální zrušit zbytečné zábradlí, oddělující legrační metr trávníku, i tři zbytečné schody, které jsou bariérou pro všechny, kdo tudy chodí - naprosto paradoxně hned vedle výtahu pro vozíčkáře a kočárky. Pro začátek by ale stačilo přemístit ty kontejnery....)

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+