Tankodrom u Městské plovárny

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Pavel Cvrček

Vloženo

07. 05. 2015

Ročník

2015-2016

Městský obvod

MO Plzeň 3

26 bodů

Po levé straně Radbuzy mezi Doudleveckou a Papírenskou lávkou je cesta pro pěší a cyklisty. Na ní je úsek kousek za Městskou plovárnou (vedle hřiště), kde je jako povrch cesty použit asfalt, který se postupem času výrazně deformoval díky kořenovému systému stromů. Hrboly jsou bohužel časté, takže se cestě vyhýbají jak cyklisté, tak rodiče s kočárky. Vzhledem k tomu, že protější břeh řeky je dnes hodně vytížen, stálo by za to postupně zatraktivnit i tuto stranu řeky. Začal bych úpravou cesty v nejvíce problematickém úseku a údržbou zeleně.

Návrh autora podnětu

Navrhuji v nejvíce problematickém úseku zrušit asfaltový povrch a nahradit jej vhodnou zeminou, aby se vytvořila cesta "lesního typu". Na úrovni zeleně odstranit náletové dřeviny a tím zpřístupnit pohled na řeku.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Milan Čečil

16. 05. 2015 | 07:07 |

Úplně odstranit stávající nevhodný povrch stezky s ohledem na co nejšetrnější zachování prorůstajících kořenů, vytvořit nízkou přechodovou lávky v celém problémovém úseku, dát tak vstřícnou příležitost růstu a přirozenému rozšiřování stávajícího i případně postupně doplňovaného porostu, zvolit realizaci jako zkušební projekt pro podobné lokality.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+