Schody 2: Mlýnská strouha

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Ctibor Fojtíček

Vloženo

27. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 3

0 bodů

Druhou možnou lokalitu, byť již náročnější a taky pošetilejší bych viděl na tom jezírku U Jána – na odvrácené straně od „mostu“. Při rozšíření toho stávajícího schodiště odbouráním jeho levé části – při pohledu od vody, resp. od mostku – by mohlo být stávající molo schodištěm protaženo do úrovně horní plošiny – lehce by se současně rozšiřovalo směrem od vody. Hlavní změnou by však byly stupně na místě současného mostku. Byly by ale širší a na spodní chodník a na ty nové schody na molu by navazovaly nějakým parabolickým vykrojením aby minuly strom v jezírku a plynule navázaly na spodní chodník kolem jezírka. Kdyby byly stupně dostatečně široké, byla by zde příležitost i k hudební produkci. Pro ten případ by nebyl problém instalovat za orchestr stěnu třeba s přenosných panelů.

Hlavní mojí připomínkou je však otázka, zda ty schody jsou skutečně pro Plzeň tak nezbytné. Jakési stupně už jsou pod KB směrem k řece, kde stojí i jakési pomníky a k oživení stupňů nedošlo tak, že by byly ty využity. Jakési divadlo se hrálo před ZČM a ne na stupních kousek dál od ZČM.

Návrh autora podnětu

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Petr Domanický

01. 03. 2013 | 04:24 |

Velmi děkuji za zamyšlení a dotaz v závěru. Konstatování o chybějících schodech ve spojení s problémem veřejného prostoru v Plzni připomíná, jak sovětští vojáci v roce 1945 chtěli odmontovávat v našich domech vodovodní kohoutky s tím, že si je doma dají na zeď a voda pro dům tím bude zajištěna. Prosím, v těchto intencích, zaměřme se (co se městského prostoru týká) na zavedení vodovodu, ona ta případná potřeba schodů pak přijde sama. Ostatně jako v těch městech Evropy, kde slavné schody mají.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+