Půjčovna loděk a kotviště na Radbuze

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Ondřej Brzický

Vloženo

15. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 2 - Slovany

8 bodů

Řeka Radbuza, jejíž břehy jsou atraktivním místem pro aktivní odpočinek, si zaslouží oživit i své poklidné vody. Rád bych zřídil kotviště nebo podobný funkční prvek, který by umožnil „parkování“ loděk a bezpečný výstup na břeh nejen sportovcům, ale i běžným kolemjdoucím či turistům. Současně bych v tomto místě rád provozoval půjčovnu loděk a dalších plavidel. K tomuto účelu jsem si pronajal pozemky vedle přilehlé loděnice. Městská plovárna již má půjčovnu loděk a bylo by zajímavé propojit tato dvě místa s vlastním charakterem tak, aby si lidé mohli lodě půjčovat a vracet je na obou místech. V místě jsou zanedbané historické schody, které by po revitalizaci šly využít jako přístup k břehu řeky a nástupnímu místu.

Návrh autora podnětu

1) zřízení kotvícího místa pro upevnění loděk. Například kotvící tyče horizontální nebo vertikální. 2) revitalizace schodiště jako přístupové cesty k nástupnímu místu 3) zřízení nástupního místa na břehu řeky. Může být například jednoduché molo, zářez do břehu a udusaná stávající přírodní podložka zpevněná dřevěnými deskami, velkými kameny zapuštěnými do země apod.

Zapojení autora do realizace

Mým cílem je oživit řeku Radbuzu směrem k městské plovárně. Zapojím se tak, jak mi to časové možnosti dovolí, ale minimálně se chci podílet na návrhu řešení kotviště (bod 1-3) a také na jeho realizaci. Dlouhodobé zapojení bude formou správy půjčovny loděk a údržbou místa kde bude výstup a kotviště.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+