Psí hřiště

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Pajinka10

Vloženo

24. 02. 2016

Ročník

2015-2016

Městský obvod

Celá plzeň

MO Plzeň 1

375 bodů

Tento podnět bych chtěla zaměřit na naše čtyřnohé miláčky. Dnes má pejsky stále víc a víc lidí a městské zeleně stále ubývá. Když už za zelení dojíždět tak proč ne na nějaké pěkné hřiště pro pejsky? Taková hřiště fungují nejen po celém světě, ale už i v Praze na Letné. Jedná se o oplocený kousek zeleně s různými prolézačkami, překážkami a pod.

Návrh autora podnětu

Navrhuji zřídit oplocené hřiště pro pejsky s nějakými těmi překážkami a prolézačkami. Je škoda, že v Plzni něco takového ještě nemáme. Vždyť kolik hřišť s posilovacími stroji po Plzni v poslední době vzniklo, neměli bychom zapomínat ani na naše čtyřnohé miláčky, kteří se také čas od času potřebují pořádně protáhnout. Osobně si myslím, že takové hřiště by uvítalo mnoho páníčků. Místo pro hřiště jsem vybrala nevyužitý plácek u Jezírka na Lochotíně, ale určitě by se dalo udělat kdekoliv. Doufám tedy, že se v budoucnu pejskaři dočkají svého hřiště ať už díky tomuto projektu či nikoliv. :)

Zapojení autora do realizace

Zapojím se tak, že ráda pomůžu při výstavbě hřiště a společně s přítelem uděláme i nějakou tu překážku do hřiště.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Martina

06. 06. 2019 | 10:13 |

I já zvedám ruku pro nějaký prostor pro psy. Taktéž zastávám názor, že není problém ve velikosti, ale výcviku a socializaci psa. Bohužel socializace není příliš možná, protože volně pobíhající pes je trnem v oku jiným lidem. Oplocených dětských hřišť je plno. Také v současných horkých dnech bych za čtyřnožce prosila o toleranci koupání v rybnících. Nebo tedy vyhrazených míst u vody, kde i pes smí smočit tělo. V Plzni je tendence zastavět každý kousek zelené či volné plochy, kdy už konečně vezmeme rozum do hrsti a zeleň budeme rozšiřovat nejen pro nás lidi, ale i psí kámoše a v neposlední řadě hlavně pro prospěch celkového ekosystému. Kde se má zadržovat voda, když betonujeme, kde se živit hmyz apd.

od: Olí

30. 01. 2018 | 09:22 |

Dovolím si nesouhlasit s problémem pobytu v parku velkých a malých psů... můj pes, který je rozhodně v kategorii větších psů (Zlatý retrívr) si rád hraje s malým pejskem.. to není žádný problém. Problém je spíše ve výcviku psů, který bývá nedostatečný. Nicméně pejsci si spolu hrají běžně a o velikosti to určitě není. Bylo by skvělé mít místo kde se nemusím bát, že mi pes uteče pod auto pokud uvidí kočku. A kde mi nebude zle vyčítáno, že je to prostor pro děti.

od: Srna

21. 10. 2016 | 05:55 |

Myslim, ze by se psi hriste mohlo zridit i na Lochotine, kde je o nej i vetsi zajem. A treba v prostorech byvaleho bmx.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+