Průchod z ulice Pod Záhorskem na Roudnou

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

ENVIC, občanské sdružení

Vloženo

25. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 1

11 bodů

Zkratka do centra města kolem tenisových kurtů na Roudné. Místní lidé jí říkají „myší díra“ – dřív tak vypadala. Byl to úzký temný průchod z jedné strany zastíněný keři a stromy, z druhé ohraničený vysokou zdí s ostnatými dráty. Dnes je tu široká asfaltová cesta, kterou projede i auto, a veřejné osvětlení. Prostor je ale i nadále nehostinný a nevlídný. Zeď využívají chaoticky sprejeři, nově postavený plot kolem tenisových kurtů postupně zarůstá náletovou zelení.

Návrh autora podnětu

Uličce by prospěla výtvarná koncepce a ruka nadšeného zahradníka. Mohla by tu vzniknout originální „pouliční galerie“. Pevné plochy by byly využity ke koncepčnějšímu graffiti a stávající plot jako opora pro ušlechtilejší popínavé rostliny, případně i jednou zeleninu (pnoucí fazole, dýně apod.). Finančně by nebylo nákladné, zajistit by bylo třeba pouze základní barvu na natření zdí, zahradnický substrát na založení záhonů, sazenice a osivo. Pomalování by mohlo vzniknout v rámci výtvarného workshopu, výsadba zase se zapojením dobrovolníků.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Petr Domanický

01. 03. 2013 | 02:13 |

ano, tato hlavní spojnice dvou čtvrtí, kde z ulice Pod Záhorskem je potřeba obejít popelnice a proklouznout pod balkonem bytovky, je vskutku kuriózní. Koneckonců spojnice Bory-Slovany, vedoucí Cukrovarskou ulicí, která nemá chodník ani po jedné straně, patří taky do této kategorie a svědčí o realitě různých teoretických materiálů o preferenci chodců a cyklistů.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+