Panelový dvůr

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Makina

Vloženo

26. 04. 2015

Ročník

2015-2016

Městský obvod

MO Plzeň 1

9 bodů

Panelový dvůr je zelené a klidné místo obklopené paneláky. Jeho jedinečnost spočívá v absenci automobilového provozu, který je jinak na sídlišti všudypřítomný, otravný a nebezpečný.
Dvůr je travnatý se zarostlým bývalým hřištěm a nízkou betonovou kaskádou – hledištěm. Využívaný je pouze občasnými pejskaři, jinak zeje prázdnotou.

Návrh autora podnětu

Panelový dvůr by mohlo být skvělé místo, které by mohli využívat obyvatelé přilehlého paneláku. Je to ideální místo pro setkávání a kontakt. Senioři by mohli trávit slunečné chvíle při posezení na lavičkách, mohli by zde ale také mít svůj záhonek okrasných květin. Pracující, kteří nemají chatu, by zde mohli aktivně odpočívat, zahrát si pingpong nebo si zaposilovat si pod širým nebem. Dětské hřiště s pískovištěm by zde bylo pod dohledem a v bezpečí. A pejskaři by zde mohli mít několik kynogockých překážek.

Zapojení autora do realizace

Podnět byl původně přidán do průběžně otevřené kategorie "Mám nápad" ještě před změnou pravidel v Otevřené výzvě Pěstuj prostor 2015-2016. Autor podnětu má možnost návrh zapojení se do realizace doplnit.

Google+