Oživení Husova náměstí

Kategorie

Uskutečněme to spolu

Autor podnětu

Správce

Vloženo

10. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

23 bodů

Husovo náměstí je krásně upravené a říká si o veřejné využití, zůstává však stranou zájmu, z velké části díky svému okolí, kde donedávna převažovaly herny a bary. To se však začíná měnit – část barů již zavřela, herny vytlačuje nová vyhláška města. V září 2014 také ve školní budově na rohu Husova náměstí a Husovy ulice po delší době otevře své brány waldorfská základní škola a s ní projekt kulturně vzdělávacího centra. Husovo náměstí začíná žít. Ale je to zatím málo, moc málo.

Návrh autora podnětu

Přinést na Husovo náměstí veřejnou kulturní produkci, především zapojit tento prostor do letního open-air festivalu Živá ulice. Případně zapojit náměstí do některých dalších akcí ve veřejném prostoru, pořádaných v rámci EHMK 2015.
Velikost náměstí je vhodná pro menší koncerty a divadelní představení. V severní části (u Husovo ul.) před kamenným valem je možné v létě postavit menší pódium a pořádat akce pro cca 50-100 lidí stojících nebo sedících na trávě.
Rozměry i prostředí jsou vhodné pro mladé začínající umělce a kapely a menšinové kulturní proudy. Nechme Husovo náměstí mladé alternativě!

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

21. 01. 2014 | 09:58 |

Na letošní rok 31.5.2014 plánujeme opět Den Meliny Mercouri - tentokrát v propojení s Evropským dnem sousedství.Husovo náméstí by se pro tento den mohlo stát jedním z dějišť programu i komunitního setkání založeného na společném vaření a stolování.Zapojená centra bychom chtéli podpořit malým grantem, který se zaćátkem února objeví na www.plzen2015.cz.Těšime se na pŕípadnou spolupráci!

od: Správce

21. 01. 2014 | 12:03 |

Zkusebny.com a jejich uživatelé prostor volnočasových kulturních aktivit na Husově náměstí rádi přispějí vystoupení, ozvučením i jinak! Podněty rádi přijmeme, kontaktujte nás prosím na www.zkusebny.com.

od: Petr Domanický

17. 01. 2014 | 08:02 |

Velice by pomohlo zrušení vozovky před uměleckou školou, která by pak mohla se svými aktivitami "vyjít před dům" a stala by se součástí plochy náměstí.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+