Okolí OC Luna-místo pro setkávání

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Jana Holatová

Vloženo

13. 01. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 3

11 bodů

OC Luna je nákupním centrem, kde se schází lidé všech generací z okolního sídliště. Jdou sem nakoupit a v létě na zmrzlinu. Většinou se jedná o lidi z blízkého okolí, kteří přijdou pěšky a potkají zde například své známé a sousedy. V blízkosti jsou také dvě základní školy. Děti jdou často po škole na zmrzku nebo si jdou koupit něco do Billy. V okolí nákupního centra však není místo na sezení. Plácek před vchodem je vskutku nepřívětivé místo s výhledem na parkoviště. Často tam vidím lidi, kteří stojí a povídají si, děti běhají kolem a nemají se jak zabavit.

Návrh autora podnětu

Umístit před obchodní centrum nějaké prvky na kterých by bylo možné sedět a také prvky, které by místo oživily a zpříjemnily. Nějaké ostrůvky zeleně by tomuto místu také pomohly a mohly by například odclonit parkoviště, které je ohraničeno pouze malýmy retardéry, je to tudíž také nebezpečné, protože tam mohou děti vběhnout. Nabízí se zde umístění stolků a židli, jako to v loňském roce realizovala Praha a již několik let realizuje New York.


Přiložené soubory

Zapojení autora do realizace

Jsem ochotná se zapojit do zvelebení místa a přiložit ruku k dílu. Nabízím pomoc se sháněním materiálu a organizační výpomoc.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Lucie Travova

14. 01. 2017 | 06:55 |

Změna by potřebovala nejen venku,ale i uvnitř.Držím palce :D

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+