Obnova plovárny na řece Radbuze

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Lukáš Mácha

Vloženo

27. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 3

107 bodů

O tom, že lidové plovárny byly součástí každodenního života plzeňanů není pochyb. Na čtyřech plzeňských řekách se jich v historii objevilo několik. Ne řece Radbuze v Doudlevcích vznikly v jednom místě hned dvě. Jedna lidová a druhá vojenská. Lidová plovárna byla poměrně rozlehlá a nacházela se v zákrutu řeky Radbuzy blízko pod Fodermayerovým ústavem. Hned u ní byla k dispozici i letní restaurace a půjčovna loděk. Vojenská plovárna byla dále po proudu řeky v místech kde později vznikl zárodek plzeňské zoologické zahrady „IRIS“. Pozůstatky po lidové plovárně jsou znatelné i dnes. Budova kde bývala letní restarace stojí a využívá ji Centrum protidrogové prevence a terapie, o.p.s. – oddělení programu následné péče. Přístup k vodě je upraven schody a stěna zpěvněná žulovými kvádry, chybí jen dřevěné můstky vedoucí do řeky a zkultivování okolního prostoru a dna řeky jako takové.

Návrh autora podnětu

V zmíněných místech podél řeky Radbuzy je hojně využívaná vycházková cesta pro pěší a cyklisty vedoucí po obou březích od centra Plzně až k Plzni - Doudlevcům. Plovárna je přibližně uprostřed této trasy. Proto by bylo pěkné kdyby se místo otevřelo světu a navrátila se mu zaniklá sláva hojně využívaného plovárenského střediska.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Ing. Milan Paleček

12. 03. 2015 | 05:32 |

Příšerný prostor-pustina.

od: Mgr. Ondřej Klekner

01. 03. 2013 | 11:03 |

výborný nápad, a zas ne tak finančně náročný a klidně by si ho mohl vzít na starost, když už ne město, tak soukromník ...

od: Správce

28. 02. 2013 | 10:13 |

Byl jsem se v techto místech nedávno projít a pro začátek by stačilo podél těchto chodníků pozbírat nepořádek, je to hrůza. Jinak bych souhlasil s tímto návrhem a přeji tomuto nápadu hodně štěstí.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+