Nejdiskutovanější veřejný prostor v Plzni

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Martin Moravec

Vloženo

31. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

9 bodů

Už více než rok si Plzeňané pokládají otázky proč zbourali DK Invest, proč „NE“ OC Corso, co bude na místě pozemků mezi Anglickým nábřežím a Americkou. Jak je českého naturelu přirozené, lidé se spíše dohadují a nadávají v zasedacích síních a u piva, nebo si honí svá ega s podobně „aktivními“ spoluobčany na sociálních sítích, místo aby hledali a navrhovali řešení. Také zde na webu věnujícímu se VVP bych čekal problematiku nejdiskutovanějšího veřejného prostoru v Plzni či nějaký návrh řešení tohoto klíčového prostoru (vím, Pěstuj prostor hlásá že je pro MALÉ podněty), ale jaksi ho na webu nenacházím a přitom sem svou podstatou patří (pozemek je VELKÝ asi jako nám. Emila Škody, kterému je v tomto programu dáván také prostor) – přispěvatelé možná asi nejspíš určitě zapomněli.

Návrh autora podnětu

Asi budu jeden z prvních drzých nearchitektů na této stránce a před vyhlášením architektonické soutěže v Plzni, který si dovolí navrhnout (kromě zmenšení OC Corso, parků apod.) jiné konkrétní řešení. Inspirovala mě nedávná návštěva Christchurch – města, kde po nejničivějším zemětřesení v historii (v centru města a v přístavu je vyhlášen demoliční výměr na 8 z 10 domů – tedy takové naše Anglické nábřeží, jen Tesco přežilo). Města, kde lidé v referendu nedovolili zbourat zemětřesením poničenou katedrálu (oprava bude stát 65 mio NZD = 1.2 mld KČ).
Lidé, očividně i po 4 ničivých zemětřesení v letech 2011-2012 to ale nevzdali – začali pěstovat odolnější prostor!

Jak? 4E: Ergonomicky, esteticky, ekonomicky, a efektivně...smysluplně vyplním parcely po zbouraném OC Corso a město to nebude stát ani korunu (tedy krom odkoupení pozemků od Amadeus Real), navíc ještě inkasuje (město/Amadeus Real) peníze za pozemky odkoupené investory.
Konkrétně pro širokou veřejnost přednesu až po inspiraci místní správy, odborníků, zapojím investory a tento MALÝ, ale svým dopadem velký podnět zrealizujeme!

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: MUDr. Alena Lodrová

18. 02. 2014 | 12:43 |

Taky jsem nearchitektka.Plzeň potřebuje novou městskou knihovnu a tak by se mohl prostor využít k zajímavé stavbě takového kulturního stánku a zároveń i k prostoru jako Plzeňské kulturní fÓrum,neboť nákup kvalitních čerstvých potravin je taky kulturní zážitek.

od: Karel Pánek

31. 01. 2014 | 12:17 |

Dle mého by místo Corsa mělo vzniknout Plzeňské fórum. Nikoli druhé náměstí, ale místo k sezení k debatám, k přednáškám, místo kde se v centru města budou moci důstojně pořádat farmářské trhy, místo kam se vrátí malé krámky ve kterých seženete přeci jen daleko pestřejší zboží než v supermarketech, místo které bychom si nadělili pro vlastní region a podporovali tím regionální plzeňský obchod a kulturu a ne cizí kapsu..

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+