Naučná cesta Berlínem

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Aleš Hejna

Vloženo

09. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 1

12 bodů

Enkláva Malý Berlín je jednou z posledních zachovalých dělnických osad v Plzni. Když sem ze sídliště Lochotín vejdete ihned na vás dýchne kouzlo starých časů. Bylo by bezvadné posílit vztah místních obyvatel k Berlínu a představit místo všem Plzeňanům.

Krátce z historie: Osada byla vybudována za 2. války pro německé zaměstnance Škodovky. Pod dětským hřištěm je dodnes bunkr (zasypaný). Po válce se sem přestěhovali lidé z vybombardovaných částí Plzně. Z Berlína kus ukrojila stavba Karlovarské silnice a střední školy (arch. Hrubec). V bezprostřední blízkosti je architektonicky cenný Hotel CD a barokní kaplička sv. Rodiny, jejímž autorem je patrně Jakub Auguston.

Návrh autora podnětu

1. Zpracovat stavebně historický průzkum místa a rešerši dostupných pramenů o Berlínu. 2. Promluvit si s pamětníky. 3. Zábavnou formou zpracovat informace a publikovat je na několika informačních tabulích (podobně jako u nedalekého domku strážce Kopeckého pramene) 4. Vybudovat svépomocí naučnou stezku s několika zastaveními. Tabule budou zavěšeny se svolením sousedů na soukromých plotech.

Zapojení autora do realizace

Ad body: 2. Promluvit si s pamětníky. 4. Vybudovat svépomocí naučnou stezku s několika zastaveními. Získat svolení sousedů k zavěšení tabulí.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+