Nádražka

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Kamila Švajgrová

Vloženo

28. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 1

13 bodů

„Nádražka“ je vize galerie na nádraží Jižní předměstí v Plzni. Je pražskou Náplavkou v Plzni – galerií pod širým nebem, kde místo plujících lodí, umění jest obdivováno jedoucími vlaky. Lidé v takových vlacích jsou při příjezdu do Plzně vítáni uměním – kulturou. Ta k nim proniká ještě na cestě, v kupé, oknem jedoucího vlaku a ohromuje ještě dříve, než vystoupí. Nebo se s cestujícími plzeňské umění tímto „nádražkovým“ způsobem loučí – je kulturní tečkou za pobytem v Plzni. Pro ty co Plzní jen projíždí, může být „Nádražka“ plzeňskou cestovní inspirací nebo možná i nabídkou na chvíli vystoupit – zastavit se. Plzeň je městem kvalitního umění a kultury. Pojďme jim vypěstovat příhodný prostor k jejich realizaci.

Návrh autora podnětu

K vypěstování galerie „Nádražka“ by sloužil nově upravený prostor nástupiště na nádraží Jižní předměstí (podél Borské ulice). Konkrétně kamenné zdi podél nástupiště. Zde by byly zavěšeny např.: velkoformátové obrazy/fotografie či jiné umění různých tvarů, které může být vystaveno venkovním podmínkám a podmínkám prostředí nástupiště.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Libor Bolda

22. 01. 2014 | 01:50 |

Já bych navrhl pojmenovat nádražku jako Galerii Viléma Heckela. Tento významný český fotograf je rodák z Plzně a zahynul při zemětřesení, které zasáhlo expedici v Peru v roce 1970. V Plzni si jeho památku nijak nepřipomínáme a tohle by určitě mělo svůj smysl.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+