Mapa neoficiálních cyklotras

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Šárka Korunková

Vloženo

07. 10. 2013

Ročník

2013-2014

Městský obvod

Celá plzeň

14 bodů

Že je pohyb na kole v některých částech Plzně obtížný je známá věc. Vyřešení cyklochodníků a bezpečných tras pro cyklisty je v nedohlednu, nebo možná v řádu několika let. Nejsou finance, nebo jsou problémy s majiteli pozemku, po kterých by měla cyklotrasa vést, v mnoha případech ani není vůle něco měnit. Cyklistů je v Plzni hodně a mnozí z nich znají různé neznačené stezky a zkratky,kudy se dostat z jednoho konce města na druhý, aniž by se museli proplétat městskou dopravou.

Návrh autora podnětu

Navrhuji vytvoření veřejně přístupné mapy, do které by cyklisté mohli vzájemně vkládat své oblíbené trasy a stezky kolem řek, přes pole, les, ale i nefrekventované ulice, které nejsou značeny jako cyklostezky a často o nich málokdo ví. Jako ukázku vkládám mapu, na které je zaznamenána cesta z Roudné kolem zahradnictví a treninkového hřiště fotbalistů až k viaduktu na Bílé Hoře. O této pěšině jsem sama donedávna nevěděla. K vytvoření této mapy by byla zapotřebí i patřičná propagace, aby o ní cyklisté věděli a zapojili se.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Šárka Korunková

03. 01. 2014 | 03:35 |

Prostudovala jsem si uvedený odkaz na http://plzen.dopracenakole.net. Prozatím tam vidím pouze oficiální cyklotrasy, snad jenom jedna je neznačená, bohužel není barevně k rozpoznání. Proto by určitě bylo přínosné tyto neoficiální stezky výrazně barevně odlišit od značených stezek. Dále jsem nenašla možnost jednoduše vložit novou trasu do plzeňské mapy, odkaz mne přesměroval na Prahu. To by bylo velmi vhodné dořešit, aby se uživatel k této možnosti dostal jedním jednoduchým krokem a nemusel se složitě proklikávat k cíli. Zjistila jsem, že o této mapě a možnosti do ní přispět svou znalostí tras málokdo ví; z mých známých cyklistů ani jediný. Proto znovu zdůrazňuji potřebu prezentace této mapy a účinné reklamy,aby tento záměr mohl sloužit svému účelu.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+