Kvalitní cyklo/inline stezky

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Radek Průša

Vloženo

05. 11. 2012

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Celá plzeň

14 bodů

Některé cyklostezky jsou nekvalitní. Trendem dnešní doby je jízda na inline bruslích. Bylo by dobré, aby se cyklostezky zkvalitnily i pro jízdu na inline bruslích a jejich šíře se přizpůsobila vytížení. Konkrétně u papírny je šíře cyklostezky dost malá a často dochází k nebezpečným situacím.

Návrh autora podnětu

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: jiri mares

02. 01. 2015 | 02:54 |

Velmi podporuji myšlenku zkvalitnění povrchů cyklostezek, zejména již v samotné fázi projektu. Vzorovým příkladem pro koexistenci chodců + cyklistů + bruslařů je cyklostezka podél Otavy ze Sušice do Dlouhé Vsi, která je dokonce pravidelně udržována vozidlem s rotačními kartáči. Domníval jsem se, že něco podobného bude realizováno i na stezce mezi plzeňskými rybníky od hráze Velkého Boleveckého rybníku k Ostende a dále, avšak štěrkový povrch vylučuje jednu kategorii možných uživatelů. S politováním konstatuje Jiří M.

od: Správce

26. 06. 2014 | 01:07 |

Myslím si že se nejedná o obecný podmět...stezka podél řeky od hospody u Pechtů k papírenské lávce je skutečně silně poddimenzovaná a k nebezpečným situacím dochází často. Je zde velký pohyb lidí se psy, cyklistů, běžců, chodců a in-linistů...což tvoří nesourodou kombinace...stezka navíc zarůstá z boku zelení, což ji zužuje a na mnoha místech je asfalt poškozen (problém pro in-liny). Stezka je vlastně v současnosti jediná svého druhu v Plzni odpovídající "revitalizaci" břehů řek a rozšíření by si jistě zasloužila.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+