Komunitní zahrady v centru Plzně

Kategorie

Hledám podporu pro svůj projekt

Autor podnětu

Monika Kratschmerova

Vloženo

31. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

31 bodů

KOMUNITNÍ ZAHRADY V CENTRU MĚSTA – PĚSTUJ PROSTOR !!!

1)Prostor vedle domu v Plachého 35, Plzeň, místo, které je užíváno pro venčení psů a velmi často k odkládání nepotřebných věcí většího rozměru.

2)Park na Náměstí Českých bratří na Borech u Finančního úřadu, kde si dříve hráli děti, lidé sedávali na lavičkách a všude zněl dětský smích, dnes slouží jako veřejný záchodek a hlavně v letních měsících je azylem pro lidi bez domova a pro lidi závislé na alkoholu a drogách. Tento park již vlastně nikdo jiný nenavštěvuje a je v žalostném stavu.

3)Prostor za Finančním úřadem a za bývalým hotelem Škoda na Borech. Jedná se o travnatou plochu za finančním úřadem, využívanou k venčení psů a navazující vyasfaltovanou plochu, která částečně slouží jako parkoviště ale jinak je zcela nevyužitá. Tyto prostory jsou nevzhledné a plné odpadků.

4)Prostor rovnoběžný s ulicí K.Vokáče na Borech, táhnoucí se až ke Goldscheidrovce. Dnes velmi neutěšený a zdevastovaný prostor plný odpadků a skládek.

Návrh autora podnětu

Záměrem celého projektu je “oživení“ vzhledu Plzně a upravit zanedbaný veřejný prostor i např. ve vnitroblocích, které bývají často nevyužité. Zlepšit atmosféru města a nabídnout místo k setkávání a navazování nových kontaktů a přátelství.
Na tomto prostoru je záměrem vybudovat městskou komunitní zahradu vhodnou pro pěstování zeleniny, bylinek a květin s návazností na další aktivity zaměřující se na životní styl šetrný k prostředí (recyklace, tvůrčí zpracování věcí již vyrobených, bleší trh, výměnný obchod) a další aktivity (přednášky, cvičení venku, výuka jazyků, divadlo).
Cílovou skupinou je každý toužící něco vypěstovat, setkávat se a „vypnout při hrabání se v hlíně“ – maminky na mateřské dovolené(děti uvidí jak zelenina roste), lidé důchodového věku, studenti, manažeři….

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Josef Vančura

20. 01. 2015 | 05:07 |

prej něco plánuje kSvětu ..

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+