Kollárka Jinak

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Kateřina Frejlachová

Vloženo

15. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

Nezařazené
3 body

drobné zásahy, které by pomohly zvýšit obytnou kvalitu ulice jak pro místní, tak pro návštěvníky – zejména v místech s nejvyšším pobytovým potenciálem – např.:
– vysazení dvou stromů do nekonfliktních míst (obr.1)
– kultivace a zobytnění plácku u křižovatky Kovářská x Kollárova (např. posezení, foodtruck, herní prvek pro děti apod.) (obr.2)
– zábor dvou parkovacích míst před Buena Vista klubem/Zach´s Pubem pro možnost umístění posezení, stolků, židliček atp. – vytvoření tzv. parkletu (obr.3)

Návrh autora podnětu

- vysazení dvojice stromů do nekonfliktních míst (viz popis podnětu) - vytvoření sedacích a herních prvků, příp. dalšího drobného vybavení z dostupných materiálů (dle návrhu, který vzejde z workshopu) - viz foto inspirace - vytvoření "truhlíků" pro vegetaci, bylinkové zahrádky apod., které se dají rozmístit podél ulice tam, kde nebudou překážet, a kde se o ně mohou místní starat - vytvoření vstupní "brány", která by zdůrazňovala Kollárku jako významnou ulici a pomohla by utvořit a zafixovat značku místa


Přiložené soubory

Zapojení autora do realizace

zapojí se místní aktivní obyvatelé a stakeholdeři - vlastními silami při realizaci návrhů, případně zajištěním sociální kontroly a monitoringem zvelebených míst; současně bychom realizaci drobných zásahů rádi využili k uspořádání sousedské/společenské akce pro místní z Kollárky i přespolní odkudkoliv z Plzně a k uspořádání otevřené debaty nad budoucností ulice

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+