I čekání může být příjemné

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Kamila Jůzlová

Vloženo

07. 01. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 3

22 bodů

Prostory před vlakovými nádražími patří mezi prostory nejveřejnější a nejexponovanější. Denně tu čekají na spoje, na příjezdy známých i na párek v rohlíku stovky lidí. Z prostoru před budovou ČD v Plzni se však člověk snaží co nejrychleji uniknout, a i to vyžaduje značnou dávku odhodlání – cestu k nejbližší zastávce tramvaje či autobusu, bez ohledu na to kolik má zavazadel, mu zpříjemní temný průchod pod tratí, kde se snaží zároveň vyhnout kapající vodě shora, loužím zdola a spěchajícím spoluobčanům z boku. Pro hluk kolem projíždějících aut není slyšet slova… ale kdo by si tady taky povídal… lepší zatnout zuby a spolu s davem zaplout z průchodu do podchodu, kde vás eskalátor, s trochou štěstí fungující, vyveze na opačné straně na světlo denní a ostrůvek MHD. Uf.

Návrh autora podnětu

Nádražní prostranství vždycky byla a budou rušné a živé – patří to k nim. Proč ale nenabídnout v Plzni místo hlučící magistrály, pěti špinavých laviček a zastávek vzdálených přes půl kilometru důstojnější prostředí?
Věřím, že při troše dobré vůle a šikovnosti by se do tohoto prostoru vešlo nejen stanoviště taxi, parkoviště, lavičky, zajímavější zeleň než „dva akry macešek“, popř. i malá venkovní kavárna.
Otázkou je propojení již stávajícího podchodu v budově nádraží s venkovním parkovištěm na Šumavské a umístění zastávek tramvaje před nádražní prostranství, ale to bohužel na těchto stránkách nevyřešíme.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Ing. Milan Paleček

12. 03. 2015 | 05:38 |

CAN i nádraží ČD, to je opravdu nehorázná ostuda. Co si asi tak myslí turista, který na tato místa dojede...

od: Libor Bolda

22. 01. 2014 | 02:14 |

Ano, podobná ostuda není jen u vlaku, ale obdobné je to i u autobusů. Proč? To se to v Plzni vážně nedá uspokojivě vyřešit?

od: Správce

18. 03. 2013 | 06:39 |

Pro zpříjemnění čekání na zastávkách s MHD, tam kde jsou v blízkosti budovy se školkami, místo nevhodných poutačů na nákup alkoholu, vyfotit mláďata zvířátek ze ZOO v Plzni (legrační pozice zvířátek), vč. krátkého popisu a druhu zvířátka. I takto může probíhat osvěta.....

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+