Hravý skautský areál „Pod Chlumem“

Kategorie

Chci pěstovat veřejný prostor

Autor podnětu

Daniel Soutner

Vloženo

27. 02. 2015

Ročník

2014-2015

Městský obvod

MO Plzeň 4

91 bodů

Motto: A co děti – mají si kde hrát? Ale nejen děti! Rádi bychom více otevřeli náš skautský areál všem, kteří si chtějí hrát a podpořili hravého ducha místa. Sice je to jen malý kousek kopečku v parkové úpravě, ale co se tu dá všechno zažít…

Jsme Skauti Doubravka – skautské středisko z Plzně, které má cca 190 členů ve věku od 5 do 90 let, vlastníme areál se čtyřmi klubovnami pod kopcem Chlum nedaleko Záchranné stanice živočichů. V klubovnách a jejich bezprostředním okolí trávíme čas několikrát týdně, při své oddílové činnosti pro děti a mládež, praktickou přípravou na jejich budoucí život, hrami, osobním rozvojem, vzděláváním, poznáváním přírody a budováním vztahu k ní.
Skautské klubovny tu stojí již bezmála 90 let; skauti klubovny budovali svépomocí, po revoluci je obnovovali. O veřejná prostranství v okolí kluboven se pravidelně staráme, udržujeme je běžnými brigádami.
Nicméně, nyní areál slouží jen pro nás, pro skauty a to jen v některých dnech v týdnu na pár hodin odpoledne. Chceme náš areál přiblížit a otevřít i dalším obyvatelům Plzně a u činit jej nějakým způsobem pro jejich návštěvu zajímavějším. A dát podněty k tomu, co by tu všechno mohli podniknout a zažít.

Návrh autora podnětu

Rádi bychom oživení areálu postavili na třech „pilířích“: Sportovní bedna U pískového hřiště, které je veřejně dostupné, nainstalujeme uzamykatelnou bednu. V té budou k dispozici míče, síť a další (nejen) sportovní vybavení pro zpříjemnění chvil u nás v areálu (šachy, malá knihovnička, celta pod sebe apod.). Bedna bude opatřena zámkem na číselný kód, který snadno získáte možné získat zasláním SMS se jménem na automat, který odpoví. Stačí jen přijít a začít hrát! Objev zábavu! V areálu budou na různých místech rozmístěny tabulky s náměty na hry, zábavu a rukodělky, které by tu bylo možné zažít a podniknou a nebo i šifrované vzkazy. Stačí se jen všímat, kam že to ti skauti ty tabulky nastrčili a nechat se inspirovat našimi nápady. A třeba vás napadne i něco jiného... Dobrodružná stezka Z přírodního materiálu postavíme stezku areálem, kterou si kdokoliv může proběhnout a změřit, jak dlouho mu to trvalo. Jako překážky budou například kolmé špalky, ležatá kláda, prostorová síť, děravá kládu a klouzačka. Se soupeři se dá poměřit buď rovnou na místě nebo lze zapsat svůj výsledek na web a zjistit porovnání s virtuálními soupeři. Tři, dva, jedna, ... V život bychom celý projekt uvedli my, skautští dobrovolníci, za pomoci přátel a rodičů našich členů. Uvedení všech tří částí do provozu by mělo proběhnout na každoročním „Komiksovém dobrodružství“ v září, kdy náš areál s námi nachystanými atrakcemi otevíráme každoročně návštěvníkům. Obvykle k nám zavítá kolem 100 lidí.


Přiložené soubory
Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+