Houpačky a lavičky

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Kamila Švajgrová

Vloženo

01. 11. 2012

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 3

9 bodů

Náměstí je místem, které nabízí prostor pro vzájemnou komunikaci, bez níž by život ve městě nebyl možný. Je místem, které umožňuje setkávání se a vzájemné sdílení nápadů, zážitků, myšlenek, slov i emocí. Náměstí které samo o sobě láká možností zastavit se, „sednout si“ s přáteli na kus řeči nebo se při společném rozhovoru „zhnoupnout“ by roli vzájemné komunikace, setkávání se a sdílení mělo umocnit a zároveň vypěstovat takový veřejný prostor, který přispěje k rozvoji plzeňského kulturního života. Potenciál plzeňského náměstí, zdá se, není plně využíván. Je na čase to změnit!

Návrh autora podnětu

Lavičky a houpačky umístěné na Náměstí Republiky by měly být oním lákadlem k umocnění role komunikace, vzájemného setkávání se a sdílení. Spíše než o lavičky by šlo o dřevěné palety upravené do podoby laviček. Houpačkami jsou míněny především houpačky fungující na principu kalibrované váhy (ale lze se poohlédnout i po jiné formě). Důraz by byl kladen na jednoduchost jejich tvaru, pohodlí a snadnou manipulaci. Umístění by se odehrávalo ve skupinkách na několika místech náměstí - 3 nebo 4 a zároveň by barevně korespondovaly s Plzní 2015.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

18. 03. 2013 | 06:02 |

Ráda bych viděl v obvodu města ÚMO3 (hlavně velká sídliště)více zapevno umístěných laviček s odpadk.koši, zvláště u cyklistic.stezek. Není kde se přezouvat atd.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+