Farmářské trhy na Chodském

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Vojtěch Kouba

Vloženo

03. 02. 2014

Ročník

2014-2015

Městský obvod

MO Plzeň 3

46 bodů

Trhy na Chodském náměstí jsou starší než my všichni, kdo tohle čteme. Babičky s vyskládanou zeleninou stojí na dohled od nejkrásnějšího kostela v Plzni nejspíš už od jeho stavby. Místo se pro pořádání trhů hodí i ve 21. století, pomalu ale umírá. Navíc je naprosto nepochopitelné, že Pedagogická fakulta ZČU nemá tady svůj hlavní vchod, že její dveře ústí na parkoviště. Vše doplňuje jeden zbloudilý mobilní květináč jako vzpomínka na 80. léta. Není to škoda?

Návrh autora podnětu

Je dobře, že do Plzně dorazil trend farmářských trhů. Není ale potřeba jim vymýšlet nová místa. Věci by měly dělat tam, kde fungují. Trh na Chodském se může stát místem dobrého nákupu kvalitních potravin, především zeleniny, pro celou jednu část města, jak je to běžné v každé normální zemi.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

21. 02. 2014 | 07:18 |

Nevím, jak to na trzích funguje, kdo tam smí a kdo ne, ale já tam nakupuji často a snažím se tím podporovat trhovce. Raději si koupím dýni, nebo řepu tam, než v kauflandua nikdy jsem tam zatím balenou zeleninu neviděla. Bylo by skvělíé, kdyby se trhy ještě více rozšířili a lidi zde začali více nakupovat.

od: Mgr. Ondřej Klekner

06. 02. 2014 | 12:28 |

Trh na Chodském náměstí se snaží urputně přežíta moc by mu slušelo, kdyby se to povedlo. I pro příležitosti, jaké píšete, i pro každodenní trhovce. Ale to by se nesmělo stát, že někdo, třeba pán, co pěstuje jahody u Kalikováku, bude mít vstup a prodej zde zamezen a trhovci zde budou prodávat okurky zabalené ve folii, pořízené někde v Kauflandu. Jen ať trhy v Plzni žijí, a na Chodském zvláště

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+