(Cyklo)stezka Skvrňany

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Hana Helísková

Vloženo

06. 06. 2013

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

11 bodů

Zasílám náměty pro případná zlepšení veřejného prostoru a pozemků ve čtvrti zadní Skvrňany:

Návrh autora podnětu

1. Prodloužit cyklistickou a pěší stezku okolo železniční trati, z předních Skvrňan až po železniční zastánku v zadních Skvrńanech, případně dále až po Křimice.

2. Doplnit tuto stezku napevno připevněnými odpadovými koši s doplněním papírovými sáčky na psí extrementy (zatím na této stezce jsou 2 ks s rozbitými odpad. koši,které stojí od sebe ve velké vzdálenosti . Současný stav a počet košů je zcela neúnosný zvláště v létě, když musím igelit. sáček s extrementy nosit hodně daleko, do 1 přeplněného koše).

Doplnit tedy jak počet odpadových nádob, zmenšit jejich vzdálenost od sebe a nezapomenout o tom uvědomit pracovníky zajišťující úklid a odvoz ,že nádobytam jsou - nyní se tak neděje, ne vždy je to jejich trasa....).

3. Doplnit větším počtem nastálo upevněných laviček s opěradly. Nyní je i na krátkém úseku stezky počet stále minimální (3ks), nehledě na to, že omladina z ubytoven u internátu a bezdomovci i tento malý počet odtahávají do přilehlých křovin a na skrytá místa v okolí a počet je tak nulový. Vždyť maminka s kočárkem, důchodce na procházce, pejskař nebo sportovec na kolečkových bruslích si rád u stezky sedne a odpočine si. Budete-li tento postřeh realizovat, nezapomeňte však, že někdo rád obličejem sedí proti sluníčku ( s obrácením lavičky na jižní stranu), někdo raději vyhledává stranu opačnou nebo chládek. Umístění laviček na obě strany stezky by nic nezkazilo a bylo by to nejlepší.

4. Jedná-li se o stezku pro sportovce i pěší, určitě by obohatil celý projekt nenákladný vodní prvek ( malou fontánku, pítko pro ptactvo, pítko pro psy, přístupnost k vodě u umytí dětských ručiček apod). Vodní prvek zase může být doplněn několika lavičkami a odpadkovým košems papírovými sáčky pro pejskaře.

5. Pro pěší turisty a sportovce by ani nevadila umístěná turistická mapka na případné další turistické trasy a turistické výlety do nedalekého okolí a čtvrtí. Při nepřízni počasí, může být vybudována i malá střížka z přírodních prvků na prvotní schování před nepřízní počasí.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

31. 01. 2014 | 01:09 |

ano cyklostezku bych moc uvital zadna zde není.

od: Pavel Cvrček

28. 12. 2013 | 03:09 |

Potřeba protažení (či možná rozumného zakončení) této stezky je vidět na vyšlapaných cestičkách na jejím konci. Protažení až do Křimic myslím netřeba, postačilo by rozumné napojení na budovaný Západní okruh, kde je cyklopruh v plánu.

od: Správce

07. 10. 2013 | 10:34 |

S návrh ve všech bodech podporuji, včetně protažení cyklostezky až do Křimic. Akorát bych ráda zdůraznila, že volně pobíhající psi na cyklostezky nepatří a uvítala bych, kdyby mohla být tato stezka od pěší oddělena graficky, nebo i jinak. Kolize s volně pobíhajícím psem nebývá příjemná..

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+