Chybějící cyklostezky na Doubravce

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

tomas klement

Vloženo

15. 03. 2015

Ročník

2015-2016

Městský obvod

MO Plzeň 4

9 bodů

Tímto nápadem bych chtěl upozornit na tristní stav podpory městské cyklistiky na Doubravce (a současně i v Lobzích). Dobře je to vidět na komunitní cyklomapě Plzně (http://cyklomapa.plzne.cz/ nebo na připojeném obrázku). Pokud na mapě nevidíte žádné vyznačené (fialové) cyklotrasy, není to chyba – na Doubravce totiž žádné nejsou. Stačí se podívat na jiné části Plzně a vidíme minimálně snahu o nějakou základní síť cyklotras. Dobře nastartované je to třeba na Slovanech.

Návrh autora podnětu

Asi úplně nejlepší by bylo vybudování cyklotras podél ulic Dlouhá/Masarykova/Zábělská - je tam minimální převýšení a je to na Doubravce páteřní komunikace, na které se soustřeďují instituce, obchody a školy. Dále na této trase chybí stojany na kola - např. u OC Centrum. V tomto by mohl pomoci i tento podnět: http://pestujprostor.plzne.cz/podnet/cykliste-v-plzni-sobe/

Zapojení autora do realizace

Podnět byl původně přidán do průběžně otevřené kategorie "Mám nápad" ještě před změnou pravidel v Otevřené výzvě Pěstuj prostor 2015-2016. Autor podnětu má možnost návrh zapojení se do realizace doplnit.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+