Betonová skvrna Skvrňan

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Libor Bolda

Vloženo

22. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

MO Plzeň 3

12 bodů

Betonová šeď vzniká díky necitlivé rekonstrukci veřejného prostoru. ÚMO Plzeň 3 se pustil etapově do rekonstrukce prostoru v okolí bývalé „Volhy“ – oficiálně „Vnitroblok K. Steinera“. Bohužel, je to celé bez nápadu a nevzniká nic, co by tenhle prostor zkulturnilo. V betonové šedi už sice barevných paneláků přibyla jen další šeď zámkové dlažby a stromy v obsypané kameny. A to je to investice za 23 milionů. Kde byl nějaký architekt? Nebo to tak občané chtěli??

Návrh autora podnětu

Ač je už pozdě, ale doufám, že investor ještě zachrání zoufalý projekt úpravami. Na "ploše" nevzniklo nic, co by sloužilo k setkávání, snížení anonymity sídliště, možnosti pro organizování akcí, jakékoliv vyžití, nic co by přineslo něco navíc do Skvrňan.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

06. 03. 2014 | 09:50 |

Myslím, že tento prostor je opravdu příšerný. Místo nějakého pěkného návrhu, například přidáním více zeleně, vysazením stromů, keřů či trávníků, se do již tak betonem plného šedého sídliště přidal obrovský prostor plný zámkové dlažby s pár kousky vyčnívajících dřevin. Chtěl bych vědět, kdo takové projekty navrhuje a schvaluje. Tohle se snad nikomu líbit nemůže. Doufám, že víc takových "kiksů" už na sídlišti neuvidíme a prostor se alespoň nějak zkulturní a upraví :)

od: Správce

31. 01. 2014 | 01:04 |

to by rozhodně chtělo něco veřejného nějaký kulturně -setkávací prostor pro starší i mladší spoluobčany ne změť laviček z bezdomovci.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+