Baterie protivzdušných děl v Zapomenuté zahradě

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Martin Váňa

Vloženo

15. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 1

2 body

Tento podnět je doplňkem k jinému našemu podnětu „Podezdívky protileteckých děl FlaK“ (https://pestujprostor.plzne.cz/podnet/podezdivky-protileteckych-del-flak/).

Na místě dnešní Zapomenuté zahrady se podobně jako u Skvrňan nacházela v době druhé světové války baterie protivzdušných děl FlaK. Z té se sice nedochovaly tak zajímavé pozůstatky, jaké můžeme nalézt na místě baterie u Skvrňan, místo některých okopů pro kanony jsou však stále patrná v podobě terénních nerovností typického čtvercového tvaru.

Návrh autora podnětu

Domníváme se, že baterie v Zapomenuté zahradě si zaslouží podobnou připomínku jako ta u Skvrňan. Spolu s dobrovolníky bychom zde tedy mohli provést úklid odpadu na pozůstatcích okopů pro děla a uspořádat kulturní program s večerním posezením u táborového ohně, přednáškou o protivzdušné obraně a vyprávěním pamětníků. Pokud bychom se domluvili s místními obyvateli a se sdružením Envic, které zahradu spravuje, bylo by také možné zde zřídit nějakou decentní uměleckou instalaci, která by pietním způsobem připomínala druhoválečnou kapitolu v dějinách zahrady.

Zapojení autora do realizace

My, řešitelé projektu Protivzdušná obrana Plzně z Asociace recentní archeologie můžeme vše zorganizovat, podílet se na vyčištění okopů a připravit kulturní program. Od Pěstuj prostor bychom potřebovali pomoct s koordinací dobrovolníků a případným oslovením umělců.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+