Almara překvapení

Kategorie

Hledám podporu pro svůj projekt

Autor podnětu

ENVIC

Vloženo

29. 01. 2014

Ročník

2013-2014

Městský obvod

Celá plzeň

53 bodů

Otevřete Almaru, která oživí veřejný prostor. Veřejný prostor ožije pouze díky lidem. V Plzni je mnoho míst, která jsou skvělá pro pobyt pod širým nebem a relaxaci a nebo se dají v taková místa přetvořit. V mnoha však chybí to nejdůležitější – lidé. Děti, dospělí, senioři, sportovci, lenoši, snílci, umělci i neumělci, kteří by zde trávili čas. Oživit tato místa přítomností lidí je první krok – někde bude přítomnost lidí stačit, jinde vyvolá potřebu vybudování další infrastruktury: zatravněných ploch, záhonů, laviček, herních prvků… Almara se může objevit a přivést lidi na mnoho míst, která jsou v podnětech Pěstuj prostor. Například na náplavku, břehy a soutoky plzeňských řek, do Zapomenuté zahrady i na „obyčejné“ travnaté plochy na plzeňských sídlištích.

Návrh autora podnětu

Almara se náhle objeví (pro bližší vysvětlení použijte prosím slovníček pojmů níže) na vybraném místě ve veřejném prostoru v Plzni. Souběžně s jejím objevením bude probíhat kampaň, díky které se Plzeňané dozvědí o Almaře a jejím aktuálním umístění. Pak už jen stačí získat klíč nebo číselný kód od zámku na Almaře, otevřít ji a… a začít hrát pétanque nebo frisbee, vzít si deku a číst knihu nebo hrát společenskou hru. Nechat v Almaře překvapení nebo vzkaz pro přátele, zahrát si hru, připravenou přímo pro místo, kde se Almara nachází, zjistit něco a daném místu a přemýšlet, jak by se dalo kultivovat a čím by mohlo dál ožívat. Zahrát dětem maňáskové divadlo, nakreslit obraz, vysadit na místě rostlinu ze semínka, uloženého v Almaře…
Po nějakém čase Almara zmizí, aby se objevila na jiném místě v Plzni…

Slovníček pojmů
Almara = těžká, bytelná a uzamykatelná ocelová skříň s pěkným povrchovým designem
Náhle se objeví = bude přivezena avií, ustavena a zabezpečena proti odcizení
Získat klíč od Almary = v sídle ENVIC nebo v nejbližší kavárně nebo obchodě si proti průkazu totožnosti a záloze vypůjčit klíč od Almary nebo získat číselný kód od zámku. Klíčů bude větší množství, aby Almaru mohlo současně využívat více lidí. Využití Almary se předpokládá za menší poplatek v řádu desetikorun, záloha v řádu stokorun.
Almara zmizí = bude odvezena avií na nové místo

Možný obsah Almary
• Deky
• Knihy
• Sportovní potřeby (frisbee disky, badmintonové pálky, míčky, karimatky)
• Hry (pétangue, karty, společenské hry)
• Hry a informace s environmetální tématikou
• Hry a aktivity zaměřené na dané místo a veřejný prostor obecně
• Potřeby pro uměleckou tvorbu (tužky, barvy, modelovací potřeby)
• Potřeby na kreslení a drobné tvoření (papíry, tužky, pastelky, korálky, bavlnky)
• Psací potřeby
• Oddělené schránky na vzkazy a překvapení pro přátele

Za doplnění Almary vlastní věcí (knihou, hrou) bude používání Almary zdarma. Obsah Almary se může měnit podle potřeb, dostupných financí a ochotě lidí přispět svými věcmi.
Je pravděpodobné, že občas něco z vybavení Almary bude rozbito nebo odcizeno. Prevencí odcizení je předkládaní průkazu totožnosti a finanční záloha. Obnovu vybavení bude možné financovat např. z poplatků za využití Almary.
Možnou variantou je též zavedení strážce Almary z řad dobrovolníků, brigádníků, aktivních seniorů apod.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Správce

29. 01. 2014 | 03:51 |

No asi by na to musela být nějaká online aplikace ke stžení aby mě to bavilo občas sledovat, ale spíš si myslím, že by se to rychle vykradlo a moc by z almary nezbylo..

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+