Adopce opuštěných truhlíků

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Autor podnětu

Pavel Cvrček

Vloženo

02. 02. 2017

Ročník

2016-2017

Městský obvod

Celá plzeň

14 bodů

Na území Plzně se nachází řada betonových truhlíků, které neslouží primárně ke zkrášlení prostoru, ale jako zábrany. Jsou často zarostlé plevelem, slouží jako odpadkové koše a ne k tomu, k čemu byly původně určeny.

Návrh autora podnětu

Vytipovat vhodné betonové truhlíky na území města a ty nabídnout ve výzvě zájemcům o adopci. Zájemci by se o truhlíky v průběhu roku starali, zajistili výsadbu a údržbu obsahu truhlíku. Truhlíky by byly tvůrčí plochou pro ty, kteří třeba nemají vlastní zahradu. Ve výsledku by vzniklo ve veřejném prostoru několik míst, které budou rázem hezké a upoutají okolí. Udržované truhlíky též mohou pomoci budovat vztah k veřejnému prostoru.

Zapojení autora do realizace

Vytvoříme platformu pro nabídku truhlíku k adopci, pomocí komunity lidí pomůžeme vytipovat neudržované truhlíky a domluvíme se s městskými institucemi, abychom jednali ve shodě. Oslovíme iniciativy a spolky, které by tato iniciativa mohla zaujmout.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: eL

14. 02. 2017 | 02:30 |

tyto truhlíky které jsou na parcele 10256/1 bych klidně ponechala a řešila nejen co je uvnitř, ale i kolem truhlíků samotných. Tato parcela, která by měla navodit klidný pocit před vstupem do divadla působí až příliš chaoticky a zanedbale a zasloužilo by si tam vybudovat něco přívětivějšího - nevím ale co přesně a jak.

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+